Browse By

Jesteście gotowi na „Deathstroke vs. Batman”?

Deathstroke i Batman zmierzą się w starciu, które doczeka się własnej serii. Premiera pierwszego zeszytu „Deathstroke vs. Batman” już w kwietniu.

Batman otrzymuje tajemniczą przesyłkę z wynikami badań DNA udowadniających, że Damian Wayne nie jest jego biologicznym synem. Zgodnie z informacjami zawartymi w przesyłce ojcem Damiana jest Dethstroke! Batman pochodzi do tych informacji sceptycznie, ale postanawia je sprawdzić przy okazji odkrywając kto i dlaczego wysłał mu tajemniczą przesyłkę.

„Deathstroke vs. Batman” zaplanowane jest na sześć zeszytów i zostanie opublikowane w ramach serii „Deathstroke”. Miniserię narysuje Carlo Pagulayan, współtwórca „Planety Hulk”, a okładki zaprojektuje weteran branży komiksowej Lee Weeks.

Za scenariusz komiksu odpowiedzialny jest Christopher Priest, autor, który w swojej karierze pisał przygody Iron Fista, Zielonej Latarni, Conana Barbarzyńcy czy Czarnej Pantery. Priest jest również współtwórcą serii „Quantum i Woody”, „Xero” oraz „The Crew”. W 2005 roku przerwał pisanie komiksów, do czego powrócił dopiero w 2014 roku. W 2016 roku powierzono mu tworzenie przygód Deathstroke’a w ramach imprintu „Odrodzenie”, a w grudniu ubiegłego roku ogłoszono, że będzie odpowiedzialny również za serię „Liga Sprawiedliwości”.

Deathstroke, powołany do życia przez Marva Wolfmana i George’a Pereza, w komiksowych kadrach zadebiutował w 1980 roku w drugim numerze serii „The New Teen Titans”. Naprawdę nazywa się Slade Joseph Wilson i jest świetnie wyszkolonym żołnierzem, którego umiejętności zostały dodatkowo wzmocnione dzięki tajnym eksperymentom wojskowym. Deathstroke posiada nadnaturalne siłę, szybkość i wytrzymałość, aktywny czynnik gojący oraz, co najważniejsze, potrafi wykorzystywać aż 90% potencjału swojego mózgu, co czyni z niego taktycznego geniusza.

Źródło: bleedingcool.com

%d bloggers like this: