Browse By

Jennifer Connelly w „Alita: Battle Angel”

Zdobywczyni Oscara Jennifer Connelly dołączyła do obsady superprodukcji „Alita: Battle Angel”, widowiskowej adaptacji mangi Yukito Kishiro. Reżyserem projektu jest Robert Rodriguez a produkcję nadzoruje James Cameron.

W obsadzie filmu, do którego zdjęcia trwają właśnie realizowane w Teksasie, są już znana z serii „Więzień labiryntu” Rosa Salazar, która w filmie zagra główną rolę, laureat dwóch Oscarów Christoph Waltz („Bękarty wojny”) oraz Jackie Earle Haley, odtwórca m.in. roli Rorschacha w „Watchmen. Strażnikach”.

„Alita” będzie rozgrywającą się w XXVI wieku opowieścią o bojowym cyborgu, który zostaje znaleziony na złomowisku i przywrócony do działania by stać się najgroźniejszą łowczynią przestępców w mieście.

Budżet superprodukcji wstępnie określono na 175-200 milionów dolarów. Premierę obrazu zapowiedziano na 20 lipca 2018 roku.

Licząca 9 tomów manga przed laty była wydana również w Polsce nakładem J.P. Fantastica, a jej autorem jest Yukito Kishiro. Na podstawie dwóch tomików powstały w 1993 roku dwa filmy animowane (OVA).

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: