Browse By

Jeff Lemire w DC Black Label

Jeff Lemire napisze dwie miniserie komiksowe, które ukażą się w imprincie DC Black Label. Bohaterem pierwszej będzie Joker, drugiej Question.

Autorami pierwszego z komiksów zatytułowanego „Joker: Killer Smile” będą Jeff Lemire i rysownik Andrea Sorrentino, duet odpowiedzialny za bestsellerowe „Gideon Falls”. Trzyczęściowa miniseria opowie o starciu Jokera z… psychiatrą. Tak jest, akcja komiksu przeniesie nad do Arkham, gdzie najgroźniejszy przeciwnik Batmana zostaje objęty opieką nowego terapeuty. Ten postanawia udowodnić, że Jokera da się wyleczyć. Ani lekarz ani pacjent nie przewidują jednak, że ich relacja okaże się tragiczna skutkach.

Pierwsza część miniserii „Joker: Killer Smile” zadebiutuje na rynku 30 października. Kolejne zeszyty ukazywać się mają co miesiąc.

Drugi z zapowiedzianych komiksów nosił będzie tytuł „The Question: The Deaths of Vic Sage” i będzie dziełem Jeffa Lemire’a oraz rysowników Denysa Cowana i Billa Sienkiewicza. Czteroczęściowa miniseria zapowiadana jest jako mroczny kryminał opowiadający historię superbohatera starającego się rozwikłać wyjątkową zagadkę kryminalną. Uwięziony w pętli powtarzających się wydarzeń, Question od kilkudziesięciu lat ginie z ręki tajemniczego mordercy by po jakimś czasie odrodzić się i znowu zostać zabitym.

Premiera pierwszego odcinka 30 listopada. Kolejne ukazywać się będą co miesiąc.

Źródło: multiversitycomics.com

%d bloggers like this: