Browse By

Jeff Lemire pracuje nad horrorem „Gideon Falls”

Scenarzysta Jeff Lemire i rysownik Andrea Sorrentino, duet odpowiedzialny za serie „Green Arrow” oraz „Old Man Logan”, pracuje nad nowym komiksowym cyklem zatytułowanym „Gideon Falls”.

Seria zapowiadana jest jako połączenie prowincjonalnego kryminału z miejskim horrorem, w którym nie zabraknie takich wątków jak wiara,  choroba umysłowa oraz obsesja. Bohaterem komiksu będzie katolicki ksiądz z przeszłością obejmujący parafią w niewielkim miasteczku. Na miejscu poznaje lokalną legendę Czarnej Stodoły, złowieszczego budynku, który pojawia się i znika w różnych miejscach wywołując chaos i szaleństwo wśród mieszkańców. Historia, jak łatwo się domyślić, okazuje się prawdziwa, a klucz do rozwiązania jej zagadki może być w posiadaniu pewnego młodego mężczyzny tropiącego spisek w… miejskich śmieciach.

Pomysł na tę opowieść chodził mi po głowie od bardzo dawna. Podobnie jak wiele innych, które wykorzystałem w scenariuszu. Do niedawna nie wiedziałem jak je połączyć. Odkryłem to, kiedy zacząłem pracować z Andreą Sorrentino – mówi Jeff Lemire.

Premierę pierwszego zeszytu „Gideon Falls” zapowiedziano na marzec przyszłego roku. Komiks ukaże się nakładem wydawnictwa Image Comics, w którym Jeff Lemire opublikował wcześniej już takie tytuły jak „Royal City”, „Descender” oraz „A.D. After Death”.

Źródło: ICv2

%d bloggers like this: