Browse By

Jason Aaron napisze nowe przygody Conana

W styczniu wydawnictwo Marvel ogłosiło, że przejęło prawa do postaci Conana Barbarzyńcy, najsłynniejszego bohatera stworzonego przez Roberta E. Howarda. Dziś wiemy już, że nowe przygody Cymmeryjczyka stworzą Jason Aaron (scenariusz), Mahmud Asrar (rysunki), Esad Ribic (okładki) oraz Matt Wilson (kolory).

Przygotowywałem się do tego zadania od czasu, kiedy skończyłem trzynaście lat i odkryłem pierwszą książkę Roberta E. Howarda w antykwariacie znajdującym się w moim rodzinnym miasteczku Jasper w stanie Alabama – mówi Jason Aaron. – Pochłonąłem każdą książkę Howarda jaką wtedy znalazłem i przez lata tworzyłem w swojej głowie opowieści o Conanie. Teraz mogę je przelać na papier wspólnie z fantastycznymi Mahmudem Asrarem – dodaje scenarzysta.

Nowa seria nosić będzie tytuł „Conan the Barbarian” i otworzy ją 12-odcinkowa opowieść „The Life and Death of Conan” traktująca o wydarzeniach z różnych okresów życia tytułowego bohatera. Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży w styczniu.

Conan, powołany do życia przez Roberta E. Howarda, jest jednym z najpopularniejszych bohaterów heroic fantasy, którego przygody, po przedwczesnej śmierci pomysłodawcy, kontynuowali m.in. Poul Anderson, Leonard Carpenter, Lin Carter, L. Sprague de Camp, Robert Jordan i Steve Perry. Choć od narodzin Conana na łamach magazynu „Weird Tales” upłynęło już blisko 90 lat, barbarzyńca wciąż budzi emocje wśród nowych pokoleń fanów. Duża w tym zasługa reżysera Johna Miliusa, który w 1982 roku stworzył filmową adaptację opowiadań Howarda. Jego produkcja „Conan Barbarzyńca” stała się przepustką do międzynarodowej sławy Arnola Schwarzeneggera, a dziś uznawana jest za klasykę.

Conan był już bohaterem opowiadań i powieści, gier wideo i planszowych, seriali telewizyjnych oraz, oczywiście, komiksów. Te ostatnie trafiły na rynek w 1970 roku dzięki Marvelowi, który przygody umięśnionego barbarzyńcy publikował nieprzerwanie do roku 2000. Trzy lata później prawa do postaci trafiły do Dark Horse Comics, gdzie z postacią stworzoną przez Roberta E. Howarda mierzyli się m.in. Richard Corben, José Villarrubia i Kurt Busiek.

Obecnie Conan Barbarzyńca przeżywa renesans swojej komiksowej popularności. Oprócz Marvela nad nowymi komiksami o przygodach Cymmeryjczyka pracuje francuskie wydawnictwo Glenat oraz włoska oficyna Weird Book.

Źródło: marvel.com

%d bloggers like this: