Jared Leto, który w „Legionie samobójców” wcielił się w postać Jokera, jest poważnym kandydatem do roli Bloodshota w filmowej adaptacji komiksowej serii wydawnictwa Valiant Comics. Obraz wyreżyseruje Dave Wilson.
Bloodshot, powołany do życia w 1992 roku przez Kevina VanHooka i Yvel Guichet, jest byłym żołnierzem, który dzięki nanobotom umieszczonym w jego krwiobiegu obdarzony jest zdolnościami szybkiego leczenia, zmiennokształtności oraz błyskawicznego pokonywania nawet najbardziej wyrafinowanych zabezpieczeń komputerowych. Technologiczne modyfikacje jakim został poddany, nie pozostały bez wpływu na jego psychikę. Nanoboty funkcjonujące w jego ciele powodują, że do jego mózgu dociera zbyt mało tlenu powodując u Bloodshota częste amnezje.
Obraz wyprodukuje studio Sony Pictures, które planuje wykorzystać uniwersum Valiant Comics do stworzenia nowej franczyzy filmowej. Wiadomo już, że „Bloodshot” doczeka się kontynuacji oraz crossoverowego filmu, w którym najemnik spotka się z z działającą w tym samym uniwersum grupą superbohaterów o nazwie Harbinger. W sumie studio planuje już realizację aż pięciu obrazów na podstawie komiksów od Valian Comics.
Dave Wilson jest doświadczonym twórcą efektów specjalnych, który w swojej karierze pracował przy filmowej superprodukcji „Avengers: Czas Ultrona” oraz pomagał tworzyć popularne gry wideo „The Division”, „Elder Scrolls Online” czy „Bioshock Infinite”.
Nieznane praktycznie w Polsce wydawnictwo Valiant Comics było w latach 90. jednym z najważniejszych graczy na amerykańskim rynku komiksowym. Powołane do życia przez Jima Shootera, byłego redaktora naczelnego Marvela dało światu takich bohaterów jak Harbinger, Bloodshot, X-O Manowar czy Shadowman. W 1992 roku do Valiant Comics należało 5% amerykańskiego rynku komiksowego, a zeszyty sygnowane logiem wydawnictwa sprzedawały się w milionach egzemplarzy.
W 1994 roku wydawnictwo zostało kupione przez działającą w branży gier wideo firmę Acclaim, która wykorzystała postaci z uniwersum Valiant Comics w niektórych ze swoich produkcji. W 2004 roku Acclam zbankrutowało. Rok później wydawnictwo Caliant Comics zostało reaktywowane przez, a od kilku lat ponownie święci sukcesy czego dowodem jest fakt, że w latach 2015 i 2016 ich komiksy zdobyły najwięcej nominacji do nagród Harveya.
Źródło: Deadline
.