Browse By

James Wan zekranizuje komiks Millara

„The Magic Order” to kolejna miniseria komiksowa Marka Millara, która zostanie zekranizowana przez Netflix.

Za projekt odpowiedzialni są reżyser „Aquamana” James Wan i scenarzystka Lindsey Beer. Wan będzie producentem wykonawczym projektu oraz wyreżyseruje jego odcinek pilotażowy. Lindsey Beer pełnić będzie funkcję showrunnerki serialu.

„The Magic Order” to pierwsza seria komiksowa napisana przez Marka Millara jaka trafiła na rynek dzięki współpracy Netflixa i wydawnictwa Image Comics. Akcja cyklu rozgrywa się w świecie, nad którego opiekę od pokoleń sprawuje pięć rodzin czarodziejów. Dzięki ich wysiłkom do rzeczywistości pozostającej pod ich ochronę nigdy nie przedostają się żadne potwory, a jej mieszkańcy śpią spokojnie. Niestety, te czasy mogą przejść do historii. Kiedy nieznany wróg bierze na cel rodziny magów zabijając po kolei ich członków, ciemność może wreszcie zwyciężyć.

Mój pomysł na „The Magic Order” był prosty. Chciałem opowiedzieć o tajnym stowarzyszeniu czarnoksiężników, które kilkaset lat wcześniej pozbyło się zła ze swojego świata, a ich potomkowie żyją do dziś pomiędzy nami. Za dnia są naszymi sąsiadami i kolegami z pracy, a w nocy stają się magicznymi superbohaterami – mówił o swoim komiksie Mark Millar.

Za stronę graficzną serii odpowiedzialny jest Olivier Coipel, francuski rysownik mający na swoim koncie m.in. za głośny „Ród M” oraz przygody Thora, Hulka oraz drużyny X-Men.

Data premiery serialowego „The Magic Order” nie jest jeszcze znana.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: