Browse By

„Invincible” Kirkmana animowanym serialem

Amazon Studios wyprodukuje 8-odcinkowy serial animowany na podstawie komiksowej serii „Invincible” Roberta Kirkmana i Cory’ego Walkera. Produkcja powstaje z myślą o usłudze Amazon Prime Video.

Tworzone w latach 2003-2018 i liczące 144 zeszyty „Invincible” to opowieść o Marusie Sebastianie Graysonie, nastolatku, którego ojciec jest poczytnym pisarzem i… superbohaterem. W wieku 17 lat Markus odkrył, że sam posiada supermoce. Postanowił więc pójść w ślady swojego rodzica i tak jak on zostać zamaskowanym obrońcą ludzkości. Połączenie obowiązków superbohatera z wyzwaniami jakie niesie ze sobą okres dojrzewania okazuje się jednak bardzo skomplikowane.

W zeszłym roku media informowały, że komiks Roberta Kirkmana i Cory’ego Walkera miałby zostać zekranizowany przez studio Universal Pictures we współpracy z Sethem Rogenem i Evanem Goldbergiem, twórcami serialu „Kaznodzieja”. W tzw. „międzyczasie” sytuacja mocno się zmieniła, ponieważ nowa adaptacja jest przewidziana jako adresowany do dorosłych widzów serial animowany. Na początek przewidziano realizacje 8 godzinnych odcinków, których premiera odbędzie się na platformie Amazon Video Prime jednocześnie w krajach, w których usługa oficjalnie działa. Niestety, na razie nie wiadomo kiedy by to miało dokładnie nastąpić.

W Polsce komiksowa seria „Invincible” ukaże się dzięki wydawnictwu Egmont. Premierę pierwszego tomu zapowiedziano na wrzesień.

Źródło: superherohype.com

%d bloggers like this: