Browse By

Image Comics wyda nową serię Katarzyny Niemczyk

Scenarzystka Chelsea Cain i polska rysowniczka Katarzyna Niemczyk, duet odpowiedzialny za nominowaną do nagrody Eisnera serię „Mockingbird”, pracuje nad nowym cyklem komiksowym zatytułowanym „Man-Eaters”, który ukaże się nakładem Image Comics.

„Man-Eaters” zapowiadane jest jako opowieść o świecie, w którym zmutowane bakterie toksoplazmozy doprowadzają do wybuchu epidemii zmieniającej miesiączkujące kobiety w ekstremalnie niebezpieczne potwory. Przyszłość ludzkiej cywilizacji niespodziewanie zależeć będzie od 12-letniej dziewczynki.

Przy „Man-Eaters” spotkał się zespół odpowiedzialny za „Mockingbird”. Obok Chelsea’i Cain i Katarzyny Niemczyk znalazły się w nim kolorystka Rachelle Rosenberg i liternik Joe Caramagna. Twórcy zapowiadają swoje dzieło jak połączenie „Ludzi-kotów” (klasycznego horroru z 1942 roku) z „Opowieścią podręcznej” opatrzone feministycznym przesłaniem.

Pierwszy numer serii trafi do sprzedaży 26 września.

Katarzyna Niemczyk w 2015 roku została zaangażowana przez Marvela do rysowania serii „Mockingbird” opowiadającej o Bobbi Morse, doskonale wyszkolonej agentce do zadań specjalnych i członkini drużyny Avengers. Pierwszy zeszyt cyklu miał swoją premierę w marcu 2016 roku i został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Seria doczekała się 8 zeszytów, a w ubiegłym roku została nominowana do Nagrody Eisnera w kategorii „najlepsza nowa seria”.

Do Marvela Niemczyk trafiła dzięki ówczesnemu łowcy talentów, a dziś redaktorowi naczelnemu wydawnictwa C.B. Cebulskiemu, który w 2015 roku odwiedził łódzki Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier. Dzięki pomocy rysownika i scenarzysty Sebastiana Skrobola (autora udanego „Quiet Little Melody. A Simple Fairytale”) portfolio artystki trafiło do jego rąk. Prace Katarzyny Niemczyk spodobały się nie tylko Cebulskiemu, ale przede wszystkim autorce scenariusza Chelsie Cain, która sama wybrała polską artystkę do rysownia „Mockingbird”. – Kate wspaniale rysuje piękne kobiety. To jej specjalność. Bobbi jest seksowna (…). Jest silna. Doskonale przygotowana fizycznie. A Katarzyna potrafi narysować kobietę w metalowym bikini i obcisłych pończochach w taki sposób, że patrząc na nią, nie mamy wątpliwości, że to ona kontroluje sytuację – chwaliła Cain polską rysowniczkę w wywiadzie na stronie marvel.com. [cyt za magazyn.allegro.pl]

Źródło: multiversitycomics.com