Ignatz Awards 2017 rozdane!

Emil Ferris za swoją debiutancką powieść graficzną „My Favorite Thing is Monsters” zdobyła dwie nagrody Ignatz Awards, wyróżnienia przyznawane komiksom publikowanym przez niewielkie wydawnictwa oraz tym, do których prawa pozostają w rękach autorów.

Nominowany w sumie w czterech kategoriach „My Favorite Thing is Monsters” to rozgrywająca się w burzliwych latach 60. w Chicago opowieść o 10-letniej Karen Reyes usiłującej rozwikłać zagadkę śmierci swojej tajemniczej sąsiadki Anki Silverberg. W miarę postępów śledztwa, Karen coraz lepiej poznaje życie kobiety w tym dramatyczne wydarzenia jakie stały się jej udziałem w nazistowskich Niemczech.

W tym roku w jury nagród Ignatz zasiadali: Sara Lautman, Trungles, Neil Brideau, Glynnis Fawkes, i David Willis. Poniżej pełna lista nagrodzonych dzieł i twórców.

WYJĄTKOWY ARTYSTA
Emil Ferris – „My Favorite Thing is Monsters” (Fantagrahpics)

NOMINACJE
Pablo Auldadell – „Paradise Lost” (Pegasus Books)
Manuele Fior – „The Interview” (Fantagraphics)
Karen Katz – „The Academic Hour” (Secret Acres)
Barbara Yelin – „Irmina” (Self Made Hero)

WYJĄTKOWA ANTOLOGIA
„ELEMENTS: Fire – An Anthology by Creators of Color” – edited by Taneka Stotts (Beyond Press)

NOMINACJE
„ALPHABET: The LGBTQAIU” Creators from Prism Comics – edited by Jon Macy and Tara Madison Avery (Stacked Deck Press)
„Comic Book Slumber Party’s Deep Space Canine” – edited by Hanhah K. Chapman (Avery Hill)
„POWER & MAGIC: The Queer Witch Comics Anthology” – edited by Joamette Gil (P&M Press)
„Spanish Fever: Stories by the New Spanish Cartoonists” – edited by Javier Olivares & Santiago Garcia (Fantagraphics)

WYJĄTKOWA KOLEKCJA
„Johnny Wander: Our Cats Are More Famous Than Us” – Ananth Hirsh, Yuko Ota (Oni Press)

NOMINACJE
„Boundless” – Jillian Tamaki (Drawn & Quarterly)
„The Complete Neat Stuff” – Peter Bagge (Fantagraphics)
„Hip Hop Family Tree, Vol. 2” – Ed Piskor (Fantagraphics)
„Time Clock” – Leslie Stein (Fantagraphics)

WYJĄTKOWA POWIEŚĆ GRAFICZNA
„My Favorite Thing is Monsters” – Emil Ferris (Fantagraphics)

NOMINACJE
„Band for Life” – Anya Davidson (Fantagraphics)
„Eartha” – Cathy Malkasian (Fantagraphics)
„March: Book 3” – John Lewis, Nate Powell, Andrew Aydin (Top Shelf)
„Tetris” – Box Brown (First Second)

WYJĄTKOWA HISTORIA
„Diana’s Electric Tongue” – Carolyn Nowak (self published)

NOMINACJE
„March: Book 3” – John Lewis, Nate Powell, Andrew Aydin (Top Shelf)
„My Favorite Thing is Monsters” – Emil Ferris (Fantagraphics)
„Small Enough” from Diary Comics – Dustin Harbin (Koyama Press)
„Too Hot to Be Cool” from Elements– Maddie Gonzales – (Beyond Press)

OBIECUJĄCY NOWY TALENT
Bianca Xunise – „Say Her Name” (self-published)

NOMINACJE
Kelly Bastow – „Year Long Summer” (self published)
Margot Ferrick – „Yours (2D Cloud) ”
Aud Koch – „Run” from the Oath Anthology (Mary’s Monster)
Isabella Rotman – „Long Black Veil” (self-published)

WYJĄTKOWA SERIA
„Chester 5000” – Jess Fink (self-published)

NOMINACJE
„Crickets” – Sammy Harkham (self-published)
„Frontier” – edited by Ryan Sands (Youth in Decline)
„Maleficium” – Sabin Cauldron (self-published)
„The Old Woman” – Rebecca Mock (self-published)

WYJĄTKOWY KOMIKS
„Your Black Friend” – Ben Passmore (Silver Sprocket)

NOMINACJE
„Canopy” – Karine Bernadou (Retrofit/Big Planet)
„Libby’s Dad” – Eleanor Davis (Retrofit/Big Planet)
„Public Relations #10” – Matthew Sturges, Dave Justus, Steve Rolston, Annie Wu (1First Comics)
„Sunburning” – Keiler Roberts (Koyama Press)

WYJĄTKOWY MINIKOMIS
„Tender Hearted” – Hazel Newlevant

NOMINACJE
„The Man Who Came Down the Attic Stairs” – Celine Loup
„Our Tale of Woe” – Keren Katz & Geffen Refaeli
„Reverse Flaneur” – M. Sabine Rear
„Same Place Same Time” – Ann Xu

WYJĄTKOWY KOMIKS INTERNETOWY
„The Meek” – Der-Shing Helmer

NOMINACJE
„Disability in the Age of Trump” – Amanda Scurti
„Normal Person/Maine Vacation” – Lauren Weinstein:
„That’s Not Who We Are” – Mike Dawson
„Woman World” – Aminder Dhaliwal

Źródło: Newsarama