Browse By

Humanoids tworzy własne uniwersum komiksowe

W wydawnictwie Humanoids trwa właśnie rewolucja. W ciągu ostatnich dni do firmy dołączyli John Cassaday i Mark Waid, a teraz, w trakcie New York Comic-Con, wydawnictwo zapowiedziało stworzenie własnego uniwersum komiksowego.

„Architektami” uniwersum o nazwie H1 obok Cassadaya i Waida będą Kwanza Osajyefo, Carla Speed McNeil i Yanick Paquette, a pomogać im będą m.in. Phil Briones, Afua Richardson, Vanessa Del Rey, Dennis Calero, Shawn Martinbrough, Jock, Mike McKone, Jonathan Lang, Cheryl Lynn Eaton, Helen Mullane, Andrea Mutti, Quinton Peeples, Dom Reardon, Darick Roberston i Alberto Albuquerque. Pierwsze komiksy spod szyldu H1 trafią do sprzedaży w połowie przyszłego roku, a zainicjują je trzy serie komiksowe.

„Ignited” opowie o świecie, w którym natura zaczyna się zmieniać. Ziemię zaczynają nawiedzać coraz potężniejsze kataklizmy, a ludzka populacja rośnie w zastraszającym tempie. Niebawem wśród ludzi zaczynają pojawiać się Rozpaleni (Ignited) jednostki obdarzone supermocami. Sześcioro z nich chce je wykorzystać, by ocalić naszą planetę przed zagładą. Premierę „Ignited” zapowiedziano na lipiec przyszłego roku.

Bohaterem drugiej z serii zatytułowanej „Omni” będzie utalentowana lekarka Cecelia Cobbina. W wyniku wypadku jej mózg zaczyna pracować z prędkością szybszą od prędkości światła, a Cecelia odkrywa, że jest w stanie znaleźć odpowiedź praktycznie na każde pytanie, jakie dręczy ludzkość. Czy jednak jej nowo nabyta supermoc pozwoli rozwikłać zagadkę pochodzenia Rozpalonych? Premiera w lipcu przyszłego roku.

Trzecia z serii nosi tytuł „Strangelands” i opowie o perypetiach Elakshi i Adama, pary nieznajomych, którzy nieoczekiwanie stają się nierozłączni. Co więcej, nie mogą się rozdzielić, bo jeśli do tego dojdzie nasz świat może zginąć. Teraz ich największym wyzwaniem jest pozostać nierozłącznymi, nawet jeśli trzeba za to zapłacić wysoką cenę. Premiera w sierpniu przyszłego roku.

Oprócz trzech serii w połowie roku Humanoids wystartuje trzy miniserie, których akcja rozgrywać się będzie w uniwersum H1.

Pierwsza z nich zatytułowana „The Big Country” opowie o świecie, w którym era Dzikiego Zachodu zakończyła się dopiero w latach 80. ubiegłego wieku. Grissom Callahan jest szeryfem, który wszystkie o swojej pracy nauczył się od ojca i dziadka, którzy również byli stróżami prawa. Jednak w nowej rzeczywistości stare reguły nie zawsze się sprawdzają, szczególnie, jeśli trzeba schwytać groźnego seryjnego mordercę. Nieoczekiwanie, jedna podjęta spontanicznie decyzja Callahana zapoczątkuje bieg wydarzeń, które zmienią nie tylko jego życie, ale również wpłyną na wszystkich szeryfów w Teksasie. Autorami „The Big Country” są Quinton Peeples, Dennis Calero i Darick Robertson.

„Meyer” zapowiadana jest jako komediowa opowieść o legendarnym gangsterze Meyerze Lanskym i jego przygotowaniach do ostatniego kroku w karierze. Autorami serii są Jonathan „Swifty” Lang, Andrea Mutti i Shawn Martinbrough. Premiera w sierpniu przyszłego roku.

Kolejna z miniserii nosi tytuł „Nicnevin and the Bloody Queen”, a jej akcja rozpocznie się w północnej Anglii, gdzie żyjący współcześnie druid dokonuje szeregu makabrycznych zbrodni, których celem jest uwolnienie starożytnych brytyjskich bogów. Jego plan bierze w łeb, kiedy ostatnia z ofiar, Nicnevin “Nissy” Oswald, okazuje się nie być tym/kim na co wygląda. Autorami „Nicnevin and the Bloody Queen” są Helen Mullane, Dom Rardon, Lee Loughridge i Jock. Premiera we wrześniu przyszłego roku.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: