Browse By

Hulu zrezygnowało z „Locke & Key”

Przyszłość serialowej adaptacji „Locke & Key” znowu stanęła pod znakiem zapytania. Serwis Hulu niespodziewanie zrezygnował z projektu.

Zapowiadana od lat ekranizacja komiksowej serii „Locke & Key” znowu ma szansę zakończyć się na odcinku pilotażowym. Serwis Hulu, który w ubiegłym roku skierował do produkcji serial na postawie cyklu scenarzysty Joego Hilla i rysownika Gabriela Rodrigueza, niespodziewanie wycofał się z projektu. Szczegóły tej decyzji nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Za przeniesienie na mały ekran „Locke & Key” odpowiedzialni są uhonorowany nagrodą Emmy producent Carlton Cuse (współtwórca seriali „Lost – zagubieni”, „Bates Motel” i „Wirus”.) oraz reżyser Andy Muschietti (reżyser głośnego „To” na podstawie powieści Stephena Kinga). Pod ich nadzorem powstał już odcinek pilotażowy. Ten jednak nie przypadł do gustu Randy’emu Freerowi, który w październiku ubiegłego roku został szefem Hulu. Mimo to, przez dłuższy czas finansował prace nad scenaruszem serialu, którego efektem jest jego gotowych 7 odcinków. Teraz Carlton Cuse i Andy Muschietti we współpracy z wydawnictwem IDW oraz agencją WME czynią starania, by sprzedać serial innemu nadawcy i dokończyć nad nim prace. Odbyły się już pokazy odcinka pilotażowego dla potencjalnych nabywców, wśród których są bezpośredni konkurenci Hulu czyli platformy Netflix oraz Amazon Prime. Niestety, efekty tych starań nie są jeszcze znane.

Stworzona w latach 2008-2013 seria „Locke & Key” jest opowieścią o rodzinie Locke’ów, która po dramatycznej śmierci ojca przeprowadza się do posiadłości Lovecraft w Nowej Anglii z nadzieją odnalezienia tam upragnionego spokoju. Olbrzymi, liczący setki lat budynek skrywa wiele tajemnic, duchów przeszłości oraz jednego wyjątkowo wrednego demona o imieniu Dodge. Przepełniona nienawiścią istota ma jeden cel. Chce zdobyć potężny, magiczny klucz pozwalający na otwarcie drzwi prowadzące do jej świata. Jedynymi, którzy mogą go powstrzymać, są mieszkańcy Lovecraft.

„Locke & Key” uznawane jest za jeden z najlepszych komiksowych horrorów. Seria zdobyła nagrodę Eisnera oraz pięć nominacji do tego wyróżnienia. W lutym 2010 prawa do jej ekranizacji w formie serialu kupiło studio Dreamworks, które w 2011 roku zrealizowało pilotażowy odcinek telewizyjnego cyklu. Produkcja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków, ale ze względu na wysokie koszty realizacji stacja 20th Century Fox nie podjęła decyzji o jej nakręceniu.

W 2014 roku prawa do tytułu trafiły do wytwórni Universal Pictures, gdzie planowano nakręcenie filmu na jej podstawie. Również i ten projekt nie doczekał się realizacji.

W Polsce seria „Locke & Key” została opublikowana przez wydawnictwo Taurus Media.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: