Browse By

Hulu chce zekranizować „Locke & Key”

Streamingowy serwis Hulu należący do największych hollywoodzkich wytwórni filmowych przymierza się do ekranizacji komiksowej serii „Locke & Key”. Właśnie podjęto decyzję o realizacji odcinka pilotażowego.

Stworzona w latach 2008-2013 seria „Locke & Key” autorstwa scenarzysty Joe Hilla i rysownika Gabriela Rodrigueza jest opowieścią o rodzinie Locke’ów, która po dramatycznej śmierci ojca przeprowadza się do posiadłości Lovecraft w Nowej Anglii z nadzieją odnalezienia tam upragnionego spokoju. Olbrzymi, liczący setki lat budynek skrywa wiele tajemnic, duchów przeszłości oraz jednego wyjątkowo wrednego demona o imieniu Dodge. Przepełniona nienawiścią istota ma jeden cel. Chce zdobyć potężny, magiczny klucz pozwalający na otwarcie drzwi prowadzące do jej świata. Jedynymi, którzy mogą go powstrzymać, są mieszkańcy Lovecraft.

„Locke & Key” uznawane jest za jeden z najlepszych komiksowych horrorów. Seria zdobyła nagrodę Eisnera oraz pięć nominacji do tego wyróżnienia. W lutym 2010 prawa do jej ekranizacji w formie serialu kupiło studio Dreamworks, które w 2011 roku zrealizowało pilotażowy odcinek telewizyjnego cyklu. Produkcja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków, ale ze względu na wysokie koszty realizacji stacja 20th Century Fox nie podjęła decyzji o jej nakręceniu.

W 2014 roku prawa do tytułu trafiły do wytwórni Universal Pictures, gdzie planowano nakręcenie filmu na jej podstawie. Również i ten projekt nie doczekał się realizacji.

W ubiegłym roku Joe Hill zdradził, że oficyna IDW – wydawca serii „Locke & Key” – podjęło decyzję o samodzielnej realizacji serialu na podstawie komiksu, którego Hill miałby być scenarzystą i jednym z producentów. Realizację odcinka pilotażowego nadzorował będzie Carlton Cuce, uhonorowany nagrodą Emmy producent odpowiedzialny za seriale „Lost – zagubieni”, „Bates Motel” i „Wirus”.

W Polsce seria „Locke & Key” została opublikowana przez wydawnictwo Taurus Media.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: