Browse By

Hickman wraca do Marvela

Po ponad trzech latach przerwy Jonathan Hickman powraca do Marvela. Napisze dla wydawnictwa dwie eventowe miniserie o X-Menach zatytułowane „House of X” oraz „Powers of X”.

Ostatnią rzeczą napisaną przez Hickmana dla Marvela są „Tajne wojny” będące zwieńczeniem jego trzyletniej pracy przy przygodach Avengers. Wydawca obiecuje, że nowe tytuły dostarczą czytelników podobnych emocji i tak samo jak „Tajne wojny” wprowadzą do uniwersum sporo zmian.

Obie serie wystartują w lipcu a ich kolejne odcinki publikowane będą co tydzień. Za stronę graficzną „House of X” odpowiedzialny będzie Pepe Larraz. Z kolei rysunki do „Powers of X” wykona R.B. Silva.

Niestety, ani wydawca ani autor nie chcą się dzielić z czytelnikami szczegółami na temat fabuły obu serii. Marvel obiecuje jedynie, że po ich premierze świat mutantów nie będzie już wyglądał tak samo, a ich „siła rażenia” będzie podobna do eventu „Age of Apocalypse” czy serii „New X-Men” Granta Morrisona.

Na razie, za powiedź musi nam wystarczyć enigmatyczne zdanie „kiedy dwa agresywne gatunki dzielą to samo środowisko, ewolucja wymusza na nich adaptację lub dominację” jakie znalazło się w materiałach prasowych zapowiadających wydarzenie. Ponadto, redaktor naczelny Marvela C.B. Cebulski podpowiada, że wskazówki odnośnie fabuły ukryte są w grafice promocyjnej przygotowanej przez Marka Brooksa.

.

 

Źródło: comicbook.com

%d bloggers like this: