Browse By

Hellboy kontra Homar Johnson

Z okazji 25 urodzin Hellboya powstanie ciekawie zapowiadająca się jednozeszytówka zatytułowana „Hellboy vs. Lobster Johnson: The Ring of Death”.

Akcja komiksu rozgrywać się będzie w 1956 roku, podczas pobytu Hellboya w Meksyku, gdzie czerwonoskóry przez długi czas zapijał swoje troski. Po latach bohater przyznawał, że niewiele z tej podróży pamięta, ale to właśnie w jej trakcie stanął do walki z azteckimi mumiami oraz meksykańskimi zapaśnikami – mówi o wydawnictwie Chris Roberson, który wspólnie z Mikem Mignolą napisze scenariusz zeszytu.

Lobster Johnson w polskim tłumaczeniu znany jako Homar Johnson to jeden z bohaterów uniwersum Mignolaverse i młodzieńczy bohater Hellboya. W latach 30. jako zamaskowany mściciel działał na ulicach Nowego Jorku walcząc ze złem, wysyłając na tamten świat gangsterów i wypalając im na czole symbol szczypiec, który widniał również na jego stroju.

Z komiksu „Hellboy vs. Lobster Johnson: The Ring of Death” dowiemy się, że Homar Johnson cieszył się ogromną popularnością w Meksyku, gdzie o powstała seria niskobudżetowych filmów o jego przygodach, w których superbohater przedstawiony został jako zamaskowany zapaśnik.

Za stronę graficzna „Hellboy vs. Lobster Johnson: The Ring of Death” odpowiedzialni będą Mike Norton, Dave Stewart, Paul Grist i Bill Crabtree. Odcinek trafi do sprzedaży 29 maja. Autorem okładki jest Paolo Rivera.

.

Źródło: comicbook.com

%d bloggers like this: