Browse By

„Hellboy 3” nie powstanie

Nie powstanie trzecia część filmowych przygód Hellboya. Informację taką przekazał reżyser Guillermo del Toro na Twitterze.

Del Toro od kilku tygodni wspominał w licznych wywiadach, że bardzo chciałby nakręcić kolejną część „Hellboya”, filmowego cyklu będącego adaptacją komiksowej serii Mike’a Mignoli. Jego dwie odsłony zatytułowane „Hellboy” oraz „Hellboy: Złota armia”, powstałe kolejno w latach 2004 i 2008, zostały ciepło przyjęte zarówno przez krytyków jak i widzów. Ci ostatni od lat namawiali reżysera i odtwórcę głównej roli Rona Perlmana, by raz jeszcze połączyli swoje siły na planie nowych przygód czerwonoskórego demona.

W styczniu tego roku Guillermo Del Toro zapytał na Twitterze fanów czy chcieliby zobaczyć trzecią część komiksowej serii. Blisko 70% z ponad 130 000 oddanych wtedy głosów było na „tak”. W ciągu kolejnych tygodni reżyser informował o spotkaniach z różnymi osobami zaangażowanymi w projekt. Niestety, ostatecznie nie przyniosły one rezultatów.

Nie wiadomo dokładnie co sprawiło, że prace nad „Hellboyem 3” nie ruszyły i nie ruszą. Być może wcześniejsze produkcje z serii nie okazały się wystarczająco dochodowymi inwestycjami, by studio Universal – odpowiedzialne za realizację cyklu – podjęło decyzję o nakręceniu kolejnej odsłony. Wyprodukowany za 66 milionów dolarów „Hellboy” w dystrybucji kinowej zarobił tylko 99 milionów dolarów. Droższy, bo zrealizowany za 85 milionów dolarów „Hellboy: Złota armia” zarobił 160 milionów dolarów.

Źródło: The Hollywood Reporter

.