Browse By

He-Man powróci w grudniu 2019

Na 18 grudnia 2019 roku studio Sony zapowiedziało premierę superprodukcji „He-Man i władcy wszechświata”. Obraz miał wyreżyserować McG, autor popularnych przed laty „Aniołków Charliego”, ale niektóre źródła informują, że wycofał się z realizacji projektu.

O realizacji nowego aktorskiego filmu o przygodach He-Mana mówi się już od wielu lat. Jednak dopiero teraz prace nad produkcją ruszyły z miejsca. Niestety, na temat samego filmu wciąż wiadomo niewiele.

Do niedawna z projektem związany był z McG, który – jak się nieoficjalnie mówi – niedawno zrezygnował z reżyserii filmu. Nie wiadomo też, kto zagra główną rolę. W zeszłym roku spekulowano, że w postać He-Mana mógłby się wcielić Kellan Lutz, ale ta rewelacja nigdy nie została oficjalnie potwierdzona.

Pierwsze informacje o nowym filmie pojawiły się jeszcze w 2009 roku. Trzy lata później media informowały, że obraz wyreżyseruje Jon M. Chu, autor m.in. „G.I. Joe Odwet” oraz „Iluzji 2”. Z tego projektu ostatecznie nic nie wyszło i w ubiegłym roku studio powierzylo film twórcy „Aniołków Charliego”.

He-Man narodził się na początku lat 80. jako seria kolekcjonerskich figurek produkowanych przez firmę Mattel. Wraz z pierwszą ich serią na rynek trafiły również komiksy poświęcone bohaterowi oraz światu, w którym rozgrywają się jego przygody.

He-Man na co dzień jest księciem Adamem, synem króla planety Eternia, jednak gdy zachodzi taka potrzeba, po wypowiedzeniu słów „Na potęgę Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!” staje się herosem He-Manem. Przemiana obejmuje również jego tchórzliwego i leniwego tygrysa Cringera, który staje się potężnym Kotem Bojowym. Tajemnicę He-Mana zna tylko trójka jego przyjaciół: Czarodziejka, Zbrojny Rycerz i Orko. Razem z He-Manem walczą ze Szkieletorem, głównym wrogiem He-Mana. [cyt. za wikipedia.pl]

W 1983 roku powstał znany doskonale wszystkim serial animowany „He-Man i władcy wszechświata” (jego wszystkie odcinki od niedawna można oglądać na platformie Netflix), a cztery lata później swoją premierę miała aktorska wersja przygód He-Mana z Dolphem Lundgrenem w roli tytułowej, która okazała się finansową i artystyczną porażką.

Źródło: CBR.com, EW.com

%d bloggers like this: