Ghost in the Shell

Wydawnictwo Kodansha zapowiedziało publikację antologii poświęconej serii „Ghost in the Shell”. W albumie mają się znaleźć krótkie historie komiksowe autorstwa zachodnich twórców.

Wydawnictwo zapowiedziano podczas Emerald City Comicon, imprezy, która miała miejsce w ostatni weekend w Seattle. Premierę albumu zatytułowanego „The Ghost in the Shell: International Neural Network” zapowiedziano na wiosnę 2018 roku. Nad jego powstaniem czuwają Alejandro Arbona z Marvela i Ben Applegate z Kodanshy. Niestety, na razie nie wiadomo jeszcze pracy jakich twórców znają się w antologii.

Cykl „Ghost in the Shell” narodził się w 1989 roku jako manga. Rozgrywająca się w XXI-wiecznej Japonii opowieść o major Motoko Kusanagi i jej towarzyszach z jednostki Sekcja 9 spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że w 1997 roku powstała jej kontynuacja, a w 2003 roku swoją premierę miał tom trzeci (część 1.5). Międzynarodowa popularność „Ghost in the Shell” zyskał dzięki filmowej, animowanej adaptacji z 1995 roku zrealizowanej przez Mamoru Oshii. Dziś cykl wykreowany przez Masamune Shirowa liczy 3 mangi, 4 filmy animowane, 3 seriale animowane, 4 gry wideo oraz 3 produkcje filmowe OVA. Za kilka tygodni swoją światową premierę będzie miała hollywoodzka adaptacja „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson w roli głównej.

Źródło: CBR.com

.

Leave a Reply