Browse By

Gillen i Mora zapowiadają serię „Once and Future”

Scenarzysta Kieron Gillen i rysownik Dan Mora przygotowują dla wydawnictwa BOOM! Studios nową serię komiksową „Once and Future”. Cykl zapowiadany jest jako wariacja na temat arturiańskich legend.

Kiedy grupa nacjonalistów za pomocą starożytnego artefaktu sprowadza do naszego świata złoczyńcę znanego do tej pory z opowieści o Królu Arturze, była łowczyni potworów Bridgette McGuire musi wkroczyć do akcji. Towarzyszy jej niczego nie podejrzewający wnuk Duncan, na co dzień pracownik muzeum. Od tej dwójki zależy los Anglii, której przeszłość może zagrozić przyszłości.

Kieron Gillen to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie scenarzystów komiksowych. Autor serii „The Wicked + The Divine”, komiksów z serii „Gwiezdne wojny” czy zapoczątkowanego niedawno znakomitego cyklu „Die” współtworzonego wspólnie ze Stephanie Hans.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak przenieść klasyczną opowieść przygodową w realia XXI wieku. Seria „Doctor Aphra” jest do pewnego stopnia efektem tych przemyśleń. W „Once and Future” biorę zasady rządzące tym gatunkiem, które od XIX wieku praktycznie się nie zmieniły, i przenoszę we współczesne realia – mówi o swoim nowym dziele Kieron Gillen.

Za stronę graficzną komiksu odpowiedzialny jest Dan Mora, znakomity artysta, którego talent mogliśmy podziwiać w przepięknym wizualnie albumie „Klaus” wydanym u nas przez KBOOM. − „Once and Future” jest wyjątkowym projektem w mojej karierze, nigdy wcześniej nad czymś takim nie pracowałem. Kieron stworzył świat przypominający naszą codzienność, ale zaludniony przez nadnaturalne i mityczne istoty – mówi Dan Mora.

„Once and Future” będzie wydawany w powiększonym formacie, takim samym jak wspomniany „Klaus” Granta Morrisona i Dana Mory czy „Grass Kings” Matta Kindta i Tylera Jenkinsa. Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży w sierpniu.

.

.

Źródło: newsarama.com

%d bloggers like this: