Browse By

Gillen i Fuso biorą się za Bonda

Scenarzysta Kieron Gillen, autor m.in. serii „Gwiezdne Wojny: Darth Vader” oraz rysownik Antonio Fuso, współtwórca dwóch tomów komiksowej adaptacji powieściowego cyklu „Millenium”, stworzą nowy komiks o przygodach agenta 007 zatytułowany „James Bond: Service”. Wydawcą albumu jest Dynamite Entertainment.

Komiks opowie o kolejnej niebezpiecznej misji agenta 007 próbującego powstrzymać groźnego zabójcę pragnącego wcielić w życie demoniczny plan mający na celu osłabienie międzynarodowej pozycji Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Szansa napisania kolejnej przygody Jamesa Bonda, to jedna z tych okazji, których zwyczajnie nie można przegapić – komentuje swoje zaangażowanie w stworzenie albumu Kieron Gillen. – James Bond to Anglia, a ja kocham Anglię. Kocham też historie szpiegowskie, czarne garnitury, zabójcze pistolety kieszonkowe, półuśmiechy i scenariusze Kierona – dodaje rysownik Antonio Fuso.

Album „James Bond: Service” ukaże się w maju tego roku.

Agent 007 choć kojarzony jest głównie z książkami i filmami, ma bogatą historię komiksową. Obrazkowe stripy z jego przygodami zaczęły ukazywać się już pod koniec lat 50., w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat komiksy z jego udziałem publikowały takie wydawnictwa jak Marvel, DC Comics, Eclipse Comics i Dark Horse Comics. Prawa do postaci w 2014 roku nabyło wydawnictwo Dynamite Entertainment, dla którego serię o Jamesie Bondzie pisze obecnie Warren Ellis a niebawem jego obowiązki przejmie Benjamin Percy.

Źródło: Newsarama

.