Browse By

Geoff Johns zapowiada nowe serial i komiksy

W czerwcu Geoff Johns ogłosił, że rezygnuje z posady dyrektora kreatywnego DC Entertainment, by skupić na prowadzeniu własnego studia Mad Ghost Productions. Dziś wiemy już, jakie będą pierwsze efekty jego współpracy z byłym pracodawcą.

Podczas Comic-Con International ujawniono, że kolejnym serialem jaki trafi na platformę DC Universe będzie „Stargirl”. Produkcja powstanie na podstawie scenariusza Geoffa Johnsa, który będzie pełnił również funkcję jej producenta wykonawczego.

Serial opowie na nowo historię tytułowej superbohaterki, prywatnie licealistki Courtney Whitmore, której udaje się namówić młodych metaludzi do stworzenia pierwszej superbohaterskiej drużyny – Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości.

Starlgirl, powołana do życia przez samego Geoffa Johnsa w 1999 roku, jest w karierze autora postacią wyjątkową, ponieważ tworząc ją Johns inspirował się osobą swojej zmarłej tragicznie siostry, ofiary katastrofie lotniczej w 1996 roku.

Geoff Johns zdradził ponadto, że powróci do pisania serii „Shazam!”, którą zajmie się z rysownikiem Dalem Eagleshamem. Pierwszy numer ich wspólnego cyklu trafi na rynek 21 listopada.

Ponadto Johns wspólnie z rysownikiem Jasonem Fabokiem pracują nad komiksem „Batman: Three Jokers”, który ukaże się pod szyldem imprintu DC Black Label. Data premiery tego wydawnictwa nie jest jeszcze znana.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: