Garth Ennis zapowiada nowy horror

Garth Ennis stworzy dla wydawnictwa AfterShock kolejną po „Jimmys Bastards” serię komiksową. „A Walk Through Hell”, bo taki tytuł nosi nowe wydawnictwo, powstanie we współpracy z rysownikiem Goranem Sudžuką.

Bohaterami cyklu będą dwa agenci FBI Shaw i McGregor. Shaw niebawem skończy 40 lat i wciąż jeszcze nie otrząsnęła się z traumy jaką było dla niej ostatnie śledztwo. Młodszy od niej McGregor w głębi serca jest idealistą wierzącym, że jego praca może zmienić świat. Kiedy para innych agentów znika w tajemniczych okolicznościach w magazynie na Long Beach, śledztwo w tej sprawie zostaje przydzielone Shaw i McGregorowi. To, czemu przyjdzie im stawić czoła, okaże się najgorszym koszmarem w ich życiu. Koszmarem, którego korzenie sięgają ich wcześniejszej wspólnej sprawy.

„A Walk Through Hell” zapowiadane jest jako nowy rodzaj horroru rozgrywającego się we współczesnej Ameryce. – Minęło sporo czasu od kiedu napisałem horror. „Caliban” był częściowo opowieścią sci-fi, zatem ostatnim „czystym” horrorem jaki zacząłem było „Crossed” w 2008 roku – mówi Garth Ennis. – Tamta seria była moją odpowiedzią na Amerykę czasu rządów George’a W. Busha. W „A Walk Through Hell” odnoszę się do współczesności – dodaje.

Pierwszy zeszyt nowej serii Gartha Ennisa pojawi się w sklepach 16 maja.

Źródło: SYFY