Browse By

Garth Ennis zapowiada nowy horror

Garth Ennis stworzy dla wydawnictwa AfterShock kolejną po „Jimmys Bastards” serię komiksową. „A Walk Through Hell”, bo taki tytuł nosi nowe wydawnictwo, powstanie we współpracy z rysownikiem Goranem Sudžuką.

Bohaterami cyklu będą dwa agenci FBI Shaw i McGregor. Shaw niebawem skończy 40 lat i wciąż jeszcze nie otrząsnęła się z traumy jaką było dla niej ostatnie śledztwo. Młodszy od niej McGregor w głębi serca jest idealistą wierzącym, że jego praca może zmienić świat. Kiedy para innych agentów znika w tajemniczych okolicznościach w magazynie na Long Beach, śledztwo w tej sprawie zostaje przydzielone Shaw i McGregorowi. To, czemu przyjdzie im stawić czoła, okaże się najgorszym koszmarem w ich życiu. Koszmarem, którego korzenie sięgają ich wcześniejszej wspólnej sprawy.

„A Walk Through Hell” zapowiadane jest jako nowy rodzaj horroru rozgrywającego się we współczesnej Ameryce. – Minęło sporo czasu od kiedu napisałem horror. „Caliban” był częściowo opowieścią sci-fi, zatem ostatnim „czystym” horrorem jaki zacząłem było „Crossed” w 2008 roku – mówi Garth Ennis. – Tamta seria była moją odpowiedzią na Amerykę czasu rządów George’a W. Busha. W „A Walk Through Hell” odnoszę się do współczesności – dodaje.

Pierwszy zeszyt nowej serii Gartha Ennisa pojawi się w sklepach 16 maja.

Źródło: SYFY