Browse By

Garth Ennis wraca do „World of Tanks”

Scenarzysta Garth Ennis i rysownik PJ Holden połączą swoje siły tworząc komiksową miniserię „World of Tanks: Citadel” inspirowaną grą „World of Tanks”. Będzie to już drugi komiks Gartha Ennisa na podstawie jednej z najpopularniejszych sieciowych gier świata.

„World of Tanks: Citadel” ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Bohaterami miniserii będą wrogie załogi dwóch czołgów – niemiecka i radziecka, których losy splatają się podczas krwawej Bitwy na Łuku Kurskim latem 1943 roku. Niemcy trafiają głęboko za linie wroga, gdzie zostają odcięci od swojego oddziału. Z kolei Rosjanie otrzymują rozkaz wykonania niebezpiecznej misji, co nie pozostaje bez wpływu na relacje między członkami załogi.

Pierwszy zeszyt „World of Tanks: Citadel” trafi do sprzedaży 9 maja tego roku. Do każdego odcinka komiksu dołączony będzie kod umożliwiający pobranie w grze specjalnego przedmiotu.

Wyprodukowana w 2010 roku gra „World of Tanks” jest grą sieciową, w którą gra już ponad 110 milionów graczy na całym świecie. W ubiegłym roku ukazał się pierwszy komiks inspirowany grą. Albu zatytułowany „Wolrd of Tanks: Roll Out” napisany przez Gartha Ennisa i narysowany przez Carlosa Ezquerrę został w Polsce wydany nakładem oficyny Merlin Publishing.

Źródło: bleedingcool.com

%d bloggers like this: