Browse By

Garth Ennis pracuje nad kolejnym komiksem wojennym

Wydawnictwo AfterShock Comics zapowiedziało na przyszły rok dwie powieści graficzne: wojenne „Out of the Blue” do scenariusza Gartha Ennisa oraz horror zatytułowany „Horde”.

Wydawnictwo AfterShock Comics do niedawna kojarzone było jedynie z komiksowymi seriami, ale to się niebawem zmieni. W listopadzie albumem „Witch Hammer” Cullena Bunna i Dalibora Talajica oficyna zapoczątkuje własny imprint powieści graficznych, który w przyszły roku urośnie o co najmniej dwa nowe tytuły.

Pierwszy z nich zatytułowany „Out of the Blue” zapowiadany jest jako opowieść o Jamiem McKenziem, młodym pilocie RAF-u, który pod koniec wojny otrzymuje rozkaz niszczenia niemieckich okrętów. Jego misje są szalenie niebezpieczne, bowiem naziści wybudowali wzdłuż linii brzegowej silne umocnienia, a w dodatku dowódca Jamiego, nie przepadający za swoim podwładnym, przydzielił mu do załogi ludzi, z którymi nikt nie chciał pracować.

„Out of the Blue” będzie wspólnym dziełem scenarzysty Gartha Ennisa i rysownika Keitha Burnsa, duetu, który wcześniej stworzył już wojenną serię „Johnny Red”.

Bohaterką drugiej z powieści graficznych zatytułowanej „Horde” będzie Ruby Ando, młoda dziewczyna, która po śmierci ojca stara się odbudować relacje z matką. Po przyjeździe do jej domu bohaterka odkrywa, że jest on od sufitu do podłogi wypełniony rzeczami. Rzeczami, które nie dość, że nie są nikomu do niczego niepotrzebne, to jeszcze opętały jej matkę. Ruby stara się jej pomóc, ale wkrótce sama ulega mocy przedmiotów i daje się wciągnąć w przerażającą grę, w której stawką jest życie jej i jej matki. Autorkami „Horde” są Marguerite Bennett i Leila Leiz.

Obie powieści trafią na rynek w przyszłym roku. Komiksy zostaną wydane w twardej oprawie, w cenie okładkowej $19,99.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: