Browse By

„Frogcatchers” nową powieścią graficzną Lemire’a

Jeff Lemire nie zwalnia tempa. Zaledwie wczoraj informowałem, że wspólnie z Mikem Deodato Jr. pracuje nad miniserią „Berserker Unbound”, a tymczasem okazało się, że jeszcze w tym roku ukaże się jego nowa powieść graficzna zatytułowana „Frogcatchers”.

Komiks opowie historię mężczyzny i chłopca, którzy budzą się w tajemniczym hotelu Edgewater nie pamiętając kim są ani jak się tam znaleźli. Co gorsza, szybko odkrywają, że nie ma sposobu, żeby opuścić budynek. W poszukiwaniu wyjścia przemierzają opustoszały hotel świadomi tego, że w jego mrokach czai się niebezpieczeństwo.

Lemire mówi o swoim najnowszym dziele, że będzie to „prosta opowieść o spoglądaniu w przeszłość oraz zmaganiach z własną śmiertelnością”. Scenariusz „Frogcatchers” wyrasta z inspiracji powieściami Harukiego Murakamiego i filmami Davida Lyncha, a praca nad nim była dla autora „Opowieści z hrabstwa Essex” okazją powrotu do sposobu pracy w jaki tworzył komiksy blisko 20 lat temu.

Wtedy wszystko było bardziej spontaniczne – mówi Jeff Lemire. – Rzadko pracowałem z ukończonym, gotowym scenariuszem. Po prostu brałem pomysł i zaczynałem go rysować. Scena po scenie. Dzień po dniu. I pozwalałem się tej historii zaskakiwać. Brakowało mi tej twórczej swobody i wolności. Dlatego też, „Frogcatchers” zaczęło się jako rodzaj eksperymentu, który w wolnych chwilach szkicowałem ołówkiem w swoim zeszycie. Nieoczekiwanie, ta opowieść stała się moją ulubioną – dodaje autor.

Licząca 96 stron powieść graficzna „Frogcatchers” ukaże się 24 września nakładem wydawnictwa Simon & Schuster pod szyldem imprintu Gallery 13.

.

Źródło: The A.V. Club

%d bloggers like this: