Browse By

Frank Miller powraca do Mrocznego Rycerza

Frank Miller nie przestaje odcinać kuponów od swojego najsłynniejszego dzieła. „Dark Knights Returns: The Golden Child” to jego nowa jednozeszytówka ze świata Mrocznego Rycerza.

Akcja przewidzianego na 48 stron komiksu rozgrywać się będzie trzy lata po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Batman. Mroczny Rycerz – Rasa panów”, a jego głównym bohaterem będzie Jonathan Kent, syn Supermana i Wonder Woman.

Po udanej walce z Quarem i jego zwolennikami, którzy próbowali uczynić z siebie ludzkich bogów, Batman, Superman i Wonder Woman powrócili do dawnych „zajęć”. Lara Kent kontynuowała swoje studia nad tym, co oznacza człowieczeństwo a Carrie Kelley znakomicie odnalazła się w roli Batwoman.

Niestety, po trzech latach spokoju potworne zło znowu zagraża Gotham. Dawni sojusznicy ponownie muszą stanąć ramię w ramię do walki, tym razem mają jednak do dyspozycji tajną broń w osobie Jonathana Kenta. Nazywany „Złotym Dzieckiem” chłopiec jest posiadaczem mocy, które ocalić mogą nie tylko miasto, ale również świat.

Scenarzystą „Dark Knights Returns: The Golden Child” jest Frank Miller. Za stronę graficzną komiksu odpowiedzialny jest Rafael Grampa. Album ukaże się 11 grudnia w imprincie DC Black Label. Okładki komiksu zaprojektują Rafael Grampa, Frank Miller, Paul Pope, Joenne Jones i Andy Kubert.

%d bloggers like this: