Zdobywca pięciu Oscarów i twórca takich filmów jak „Ojciec chrzestny”, „Czas Apokalipsy” czy „Dracula” pracuje nad pierwszą w swojej karierze powieścią graficzną.

Zapowiedziany na zakończonym niedawno WonderConie album będzie adaptacją scenariusza do filmu „Megalopolis”, nad którym reżyser pracował z przerwami od lat 80 ubiegłego wieku. Po wielu perturbacjach projekt udało się zrealizować, a w tym miesiącu zakończyły się do niego zdjęcia.

„Megalopolis” zapowiadane jest jako opowieść o architekcie-wizjonerze, który po tym jak Nowy Jork zostaje zniszczony w katastrofie chce je odbudować jako utopijną metropolię, co nie wszystkim się podoba.

Scenariusz komiksu napisze Chris Ryall we współpracy z Francisem Fordem Coppolą. Za oprawę graficzną odpowiedzialny będzie Jacob Phillips. Powieśc graficzna zostanie wydana przez Image Comics w ramach imprintu „Syzygy”.

Daty premier filmu ani komiksu nie są jeszcze znane. Warto podkreślić, że w obsadzie „Megalopolis” znalazły się takie sławy jak Adam Driver, Aubrey Plaza, Forest Whitaker, Laurence Fishburne, Dustin Hoffman i Shia LeBeouf.

Leave a Reply