Browse By

Flip i Flap powracają w komiksie

Flip i Flap, legendarny komediowy duet Stana Laurela i Olivera Hardy’ego, powróci w nowej serii komiksowej wydawnictwa American Mythology.

Za cykl odpowiedzialni będą scenarzyści S.A. Check („The Three Stooges”, „Legend Gary”) i Jordan Gershowitz („Tom i Jerry”, „Danger Mouse”, „Ulica Sezamkowa”) oraz rysownik Jorge Pacheco („Rocky & Bullwinkle”, „Różowa Pantera”, „Looney Tunes”). W serii zatytułowanej „Laurel and Hardy” znajdą się nie tylko nowe historie, ale również wznowienia klasycznych komiksowych opowieści z tytułowymi bohaterami.

Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży 1 kwietnia.

Flip i Flap pojawili się w około 100 filmach krótko i pełnometrażowych, początkowo niemych, a od 1929 także dźwiękowych. Flip, grany przez Stana Laurela, był niewysoki i chudy, natomiast Flap, grany przez Olivera Hardy’ego – wysoki i gruby. Większość fabuły komedii z ich udziałem opierała się na gagach, w których niezdarny i roztargniony Stan sprowadzał na siebie i swojego energicznego, lecz niezbyt roztropnego kompana różnorakie kłopoty.

Filmy z udziałem Laurela i Hardy’ego stały się bardzo popularne na całym świecie. W wielu językach powstały różne wersje ich imion. W Polsce bohaterów nazywano: „Flip i Flap”.

W Harlem w stanie Georgia, rodzinnej miejscowości Olivera Hardy’ego, istnieje muzeum poświęcone parze bohaterów: The Laurel and Hardy Museum. Podobna placówka – The Laurel and Hardy Museum – znajduje się w brytyjskim Ulverston, gdzie urodził się Stan Laurel. Ponadto w 2009 odsłonięto tam statuę z postaciami obu aktorów. Laurel ma także pomnik w miejscowości North Shields, w której mieszkał w latach 1897–1902. [cyt. za pl.wikipedia.org]

W ubiegłym roku do kin trafił bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków film „Stan & Ollie” opowiadający o ostatnich latach życia popularnego duetu. W role tytułowych bohaterów wcielili się Steve Coogan i John C. Reilly.

American Mythology to niewielkie wydawnictwo publikujące komiksy, których bohaterami są „klasyczne” postaci popkultury: Zorro, dobry duszek Casper, The Three Stooges czy bohaterowie znani z książek Edgara Rice’a Burroughsa, twórcy Tarzana.

Źródło: IcV2

%d bloggers like this: