Browse By

Filmowy „Spawn” coraz bliżej? McFarlane twierdzi, że tak!

Realizację „prawdziwego” filmu o przygodach Spawa Todd McFarlane, twórca komiksowego bohatera, zapowiada już od dekady. Artysta zakończył właśnie prace nad pierwszą wersją scenariusza planowanej produkcji.

Po raz pierwszy o realizacji nowego filmu ze Spawnem w roli głównej Todd McFarlane wspomniał jeszcze w 2007 roku zapewniając, że nowa produkcja zatrze niesmak jaki pozostał wśród fanów po niesławnej adaptacji z 1997 roku autorstwa Marka A.Z. Dippego. Niestety, przez dekadę wszelkie informacje na temat projektu nie wychodziły poza ogólniki. Teraz Todd McFarlane w specjalnym materiale wideo zdradził, że zakończył prace nad pierwszą wersją scenariusza filmu.

Niestety, to wcale nie oznacza, że film niebawem trafi do produkcji. McFarlane przyznaje bowiem, że jak na razie nie udało mu się sprzedać scenariusza żadnemu ze studiów. Jednocześnie podkreśla, że kilkanaście osób jest zainteresowanych współpracą przy projekcie i prawdopodobnie za dwa miesiące, na krótko przed konwentem komiksowym w San Diego, będzie już wiadomo kiedy, gdzie, jak i z kim obraz zostanie zrealizowany. Film ma być adresowany do widzów dorosłych!

Komiksowa seria „Spawn” narodziła się w 1992 roku i od 25 lat jest publikowana bez przerwy. Jej tytułowy bohater to w rzeczywistości pułkownik Al Simmons, członek amerykańskich służb specjalnych, który ocalił prezydenta USA przed zabójstwem. Po tym, jak został zamordowany na zlecenie swoich przełożonych, Simmons zawarł pakt z demonem Malebolgią. W zamian za możliwość ponownego zobaczenia się z żoną, Simmons zgodził się służyć Piekłu jako obdarzony nadnaturalnymi mocami zabójca. Simmons powrócił do świata żywych, w nowym ciele zbudowanym z psychoplazmy, z lukami w pamięci oraz pilnowany przez wysłannika Piekła zwanego Klaunem, nieświadomy tego, że minęło pięć lat, a jego żona, Wanda, wyszła za mąż za jego najlepszego przyjaciela, Terry’ego Fitzgeralda… [cyt. za wikipedia.pl]

Przez ostatnie lata głównym rysownikiem serii był Polak, Szymon Kudrański (zeszyty: 201–250, 256–257, 267–275).

Źródło: CBR.com

%d bloggers like this: