Browse By

Film o Jokerze od autora „Kac Vegas”

Todd Phillips, reżyser trylogii „Kac Vegas”, pracuje nad filmem opowiadającym o „narodzinach” Jokera, najsłynniejszego przeciwnika Batmana. Nieoficjalnie mówi się, że w projekt mógłby być zaangażowany również Martin Scorsese, choć nie wiadomo na razie w jakim charakterze.

Nad scenariuszem filmu pracują już Todd Phillips i Scott Silver. Obraz opowie o wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że Joker stał się szalonym przestępcą. Akcja filmu rozgrywać ma się w latach 80. ubiegłego wieku, a sam obraz utrzymany w konwencji mrocznego kryminału.

Planowany projekt ma być częścią nowego przedsięwzięcia firmy DC Entertainment zakładającego produkcję samodzielnych filmów na podstawie komiksów nie powiązanych z filmowym DC Extended Universe.

W roli głównej raczej nie wystąpi Jared Leto, który w postać Jokera wcielił się w „Legionie samobójców” i prawdopodobnie pojawi się również w kontynuacji tej produkcji.

Co ciekawe, wiadomość o realizacji filmu nie została przez fanów przyjęta lekko. Wielu z nich argumentuje, że postać Jokera dlatego jest tak intrygująca, bo otacza ją tajemnica, a motywy jej działania są nie do końca zrozumiałe. Ponadto fani nie wierzą, że Todd Phillips – specjalista od niewybrednych komedii – będzie w stanie dobrze pokazać na ekranie historię Jokera.

Joker, powołany do życia w 1940 roku przez Billa Fingera, Boba Kane’a i Jerry’ego Robinsona, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców uniwersum DC Comics. Ale choć postać liczy sobie już blisko 80 lat, to historia „narodzin” Jokera jako superłotra nigdy nie została opowiedziana „na pewno”. Sam Joker kilkakrotnie zmieniał historię swojego pochodzenia, a autorzy komiksów oraz filmów niejednokrotnie tworzyli jej własne wersje. Za najważniejszą uznaje się tę przedstawioną w „Zabójczym żarcie” Alana NMoore’a i Briana Bollanda, w której Joker pokazany jest jako próbujący zaistnieć jako komiks przeciętny mężczyzna, który chcąc zarobić na utrzymanie swojej rodziny wplątuje się w przestępczy światek co okazuje się mieć dramatyczne konsekwencje.

Źródło: Variety