Browse By

„Family Tree”nowa seria Jeffa Lemire’a

Wczoraj informowałem o planowanej ekranizacji powieści graficznej “The Underwater Welder” Jeffa Lemire’a, a dziś wydawnictwo Image Comics ogłosiło, że wyda nową serię komiksową współtworzona przez tego artystę zatytułowaną „Family Tree”.

Akcja nowego tytułu rozpocząć ma się w momencie kiedy ośmioletnia dziewczynka z przerażeniem odkrywa, że powoli acz nieubłagalnie zamienia się w…. drzewo. Jej samotna matka w towarzystwie brata dziewczyny i jej nie do końca normalnej babki wyruszają w niesamowitą podróż przez Amerykę w poszukiwaniu lekarstwa na tajemniczą chorobę. Czas działa jednak na ich niekorzyść. Nie dość, że przemiana dziewczynki nieuchronnie postępuje, to śladem rodziny podążają bezwzględni paparazzi, najemnicy a nawet wyznawcy fanatycznego kultu. Wszyscy chcą dziewczynę albo zniszczyć albo wykorzystać jej tragedię do własnych celów.

„Family Tree” jest wspólnym dziełem Jeffa Lemire’a i Phila Hestera. Pierwszy zeszyt serii ukaże się jesienią tego roku.

Urodzony w Kanadzie Jeff Lemire jest jednym z najciekawszych twórców komiksowych. W swoim dorobku ma opowieści superbohaterskie z serii „Alle-New Hawkeye”, „Extraordinary X-Men” czy „Moon Knight”, ale popularność i uznanie przyniosły mu autorskie dzieła takie jak „Opowieści z hrabstwa Essex” oraz opublikowane w ramach imprintu Vertigo „The Nobody” oraz seria „Sweet Tooth”.

Phil Hester jest amerykańskim rysownikiem i scenarzystą komiksowym, który w swojej karierze współtworzył przygody takich postaci jak Ant-Man, Green Arrow, Swamp Thing, Nightwing czy Wonder Woman.

Źródło: Newsarama

.

%d bloggers like this: