Browse By

Eric Powell powraca do „Zbira”

Blisko 20 lat po premierze pierwszego zeszytu „Zbira” Eric Powell powraca do swojego najsłynniejszego dzieła. „Zbir” powróci w nowej serii już wiosną przyszłego roku.

Nowy cykl ukaże się nakładem należącego do Powella wydawnictwa Albatross Funnybooks. Po raz pierwszy w tworzenie pełnoprawnych przygód „Zbira” będą zaangażowani inni autorzy, choć ich nazwiska jeszcze pozostają nieznane.

Teraz jest już nie tylko twórcą „Zbira”, ale również wydawcą, co oznacza, że muszę zapewnić czytelnikom regularny dostęp do kolejnych odcinków komiksu. Aby ten cel osiągnąć, postanowiłem, po raz pierwszy, powierzyć tworzenie wybranych zeszytów innym artystom. Od przyszłego roku otrzymacie „Zbira” napisanego i narysowanego nie tylko przeze mnie, ale również przez najlepszych scenarzystów i rysowników w branży – mówi Eric Powell. Pierwszy zeszyt nowych przygód Zbira ukaże się wiosną przyszłego roku.

Zbir to znakomite połączenie horroru, humoru i dynamicznej akcji. Tytułowy Zbir mieszka w mieście pełnym zombi, wilkołaków i innych stworów prosto z klasycznych horrorów. Zachodnią połowę miasta opanowały zombi, wskrzeszane przez chorobliwie pragnącego władzy Bezimiennego. Ale druga połowa miasta pozostaje pod kontrolą Zbira, a ten bardzo nie lubi wszelkiego rodzaju potworów… Perfekcyjnie poprowadzona, przesycona czarnym humorem i narysowana w konwencji kryminału lat 40. opowieść, która przyniosła sławę Ericowi Powellowi. [cyt. za gildia.pl]

Seria „Zbir” zadebiutowała na rynku w 1999 roku. Na początku była wydawana nakładem oficyny Avatar, później przez jakiś czas samodzielnie przez Powella pod szyldem Albatross Funnybooks, a w 2003 roku trafiła pod skrzydła Dark Horse Comics. Cykl zdobył w latach 2004-2008 pięć Nagród Eisnera. Nakładem wydawnictwa Taurus Media w latach 2004-2006 ukazało się polskie wydanie trzech tomów „Zbira”. Całą serię planuje wydać Non Stop Comics.

Źródło: ICv2

%d bloggers like this: