Browse By

Garth Ennis wraca do „Chłopaków”

Garth Ennis niespodziewanie zdradził, że pracuje nad prequelem swojej popularnej serii komiksowej „Chłopaki”, która niedawno doczekała się udanej adaptacji w serwisie Amazon Video Prime.

Nowa seria zatytułowana „The Boys: Dear Becky” opowie historię Billy’ego Rzeźnika i jego żony Becky, której śmierć sprawiła, że Billy stał się zagorzałym wrogiem superbohaterów.

Pierwotnie nie planowałem już wracać do „Chłopaków”, ale, z oczywistych powodów, sporo ostatnio myślałem zarówno o tej historii jak i jej bohaterach. I zdałem sobie sprawie, że jednej z postaci nie poświęciłem w komiksie tyle miejsca, na ile zasługuje. Becky Butcher w „Chłopakach” pojawia się w zaledwie dwóch zeszytach, choć to ona, a raczej jej tragiczna śmierć, stała się powodem tego, że Billy stał się tym kim się stał i bez mrugnięcia okiem robił okropne rzeczy – mówi scenarzysta Garth Ennis.

„The Boys: Dear Becky” powstanie na podstawie scenariusza Gartha Ennisa, ale rysunki do niej stworzy Russ Brown, z którym scenarzysta współpracował już przy oryginalnej serii. Darick Robertson tym razem ograniczy swoją rolę projektowania okładek.

Premiera pierwszego zeszytu w kwietniu. Wydaje, oczywiście, Dynamite Comics.

Dla przypomnienia. Akcja „Chłopaków” rozgrywa się w świecie, w którym obecność superbohaterów nikogo nie dziwi. Odziani w kolorowe kostiumy nie ustają, oczywiście, w walce ze złem. Przy okazji jednak zarabiają olbrzymie pieniądze, dobrze się bawią (głównie kosztem innych) i są skończonymi dupkami. Jest ich około 200 000 i pozostają poza całkowitą kontrolą jakiegokolwiek rządu. Przynajmniej do czasu. Po zakończonym tragedią incydencie z udziałem superczłowieka, CIA reaktywuje tajny oddział o nieoficjalnej nazwie „Chłopaki”. Jego zadaniem jest monitorowanie działania „supków” i, jeśli tego wymaga sytuacja, pacyfikowanie tych, którzy nie chcą grać według reguł.

Seria powstała w latach 2006-2012 i liczy 72 zeszyty. Pierwszy zeszyt cyklu ukazał się nakładem nieistniejącego już wydawnictwa Wildstorm. Jednak już w styczniu następnego roku, po wydaniu szóstego zeszytu, seria została niespodziewanie skasowana. Okazało się, że wydawnictwo DC Comics, które było właścicielem Wildstorm, miało poważny problem z publikacją komiksów, w których superbohaterowie przedstawiani są jako gwałciciele, zboczeńcy i złodzieje (a to najłagodniejsze z wykroczeń jakich się dopuszczają). Ta decyzja tylko przysporzyła „Chłopakom” popularności. Cykl przejęło wydawnictwo Dynamite Entertainment, które dzięki dziełu Ennisa i Robertsona odnotowało jeden z największych sukcesów w historii istnienia oficyny.

.

.

Źródło: The Hollywood Reporter