Garth Ennis i James Bond, to duet, na który zasługujemy i który niebawem poznamy. Zadziorny Irlandczyk napisze nową komiksową przygodę agenta 007.

Komiksowe przygody Jamesa Bonda liczą tyle samo lat co filmy. Kiedy na ekrany kin w 1962 roku wszedł „Dr No”, pierwsza produkcja opowiadające o agencie Jej Królewskiej Mości, towarzyszyła mu premiera jej komiksowej adaptacji opublikowanej przez wydawnictwo Classics Illustrated. Na przestrzeni lat licencja do postaci agenta 007 była eksploatowana przez Marvela, Eclipse Comics, Personality Comics, Dark Horse Comics a od 2015 roku z powodzeniem korzysta z niej Dynamite Entertainment. I to właśnie ta firma opublikuje miniserię ze scenariuszem Ennisa zatytułowaną „Your Cold, Cold Heart”.

Komiks, inspirowany mroczniejszymi opowiadaniami Iana Fleminga, opowie historię agenta 007 poszukującego tajemniczej broni, opracowanej jeszcze w czasach Zimnej Wojny, pozwalającej na zabicie człowieka bez pozostawienia żadnych śladów zbrodni.

Obok Jamesa Bonda w miniserii pojawią się znani doskonale fanom cyklu M, Moneypenny i Felix Leiter, którym towarzyszył będzie nowy bohater – Archie Tryon, emerytowany agent MI6 skrywający niejedną tajemnicę.

Autorem rysunków będzie Rapha Lobosco, współautor innej bondowskiej miniserii „The Body” do scenariusza Alesa Kota.

Premiera pierwszego zeszytu w styczniu przyszłego roku.

Leave a Reply