Browse By

Egmont zapowiada kolekcję „Batman Noir”

Człowiek nietoperz skończył 80 lat. Z okazji urodzin obrońcy Gotham nakładem Egmont w połowie sierpnia br. ukaże się limitowana kolekcja czarno-białych albumów komiksowych „Batman Noir”.

,,Batman Noir” to pięciotomowa publikacja wydana z myślą o polskich czytelnikach, fanach ikony gatunku oraz kolekcjonerach. Na zestaw przygód Mrocznego Rycerza składają się najbardziej znane dzieła w historii gatunku, stworzone przez najwybitniejszych twórców:

  • „Długie Halloween” – 198 zł
  • „Hush” – 182 zł
  • „Powrót Mrocznego Rycerza” – 140 zł
  • „Zabójczy żart” – 99 zł
  • „Pewnego dnia” – dostępny tylko w pakiecie ze wszystkimi częściami za 690 zł
« z 4 »

Seria złożona jest z 5 wielkoformatowych tomów (każdy o wymiarach: 225×344 mm), wydrukowanych z niezwykłą starannością w twardej oprawie i na grubym papierze. Każdy tom zapakowany jest w ochronną folię z naklejką rocznicową. Ekskluzywność wydania podkreślają dodatkowo czarno – biała grafika w tuszu i ołówku oraz czarna tasiemka z charakterystycznym znakiem Batmana w poszczególnych albumach. Mistrzowska kreska nadaje kolekcji artystyczny wyraz. Cztery główne tomy serii można będzie kupić pojedynczo. Piąty album – „Batman – Pewnego dnia” będzie dostępny tylko jako część pakietu składającego się z kompletu tomów. Kompletna seria ważąca ponad 8 kg będzie pakowana w ochronny karton. Zamawiać ją można pod linkiem: https://egmont.pl/seria/BATMAN-NOIR,s,19360773

.

DŁUGIE HALLOWEEN (Jeph Loeb, Tim Sale)
Laureaci Nagrody Eisnera Jeph Loeb i Tim Sale przedstawiają wciągającą opowieść z początków kariery zamaskowanego obrońcy Gotham, w której występują najwięksi i najbardziej przebiegli wrogowie Batmana. Ukazują także tragiczną historię narodzin złoczyńcy zwanego Two – Face.

 

.

HUSH (Jeph Loeb, Jim Lee, Scott Williams)
W opowieści „HUSH” artystyczna wizja Jima Lee podkreśla mroczną atmosferę Gotham – miasta, które ponownie opanowali najgroźniejsi wrogowie Mrocznego Rycerza. Joker, Poison Ivy, Killer Croc i inni starają się zniszczyć jego życie, ale nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę są pionkami w rękach tajemniczego Husha, który wykorzystuje ich do dokonania własnej zemsty na Batmanie.

 

.

POWRÓT MROCZNEGO RYCERZA (Frank Miller, Klaus Janson)
Gotham City stało się miastem bezprawia i dekadencji. Dawni bohaterowie strzegący porządku zniknęli, a metropolią rządzą gangi. Starzejący się Bruce Wayne od dziesięciu lat nie wciela się w Batmana. Jednak gdy kontrolę nad miastem zamierza przejąć bezwzględny gang Mutantów, a komisarz Gordon musi odejść na emeryturę, Mroczny Rycerz wraca do gry, aby przywrócić ład w Gotham. „BATMAN: POWRÓT MROCZNEGO RYCERZA” to dzieło, które zrewolucjonizowało sztukę komiksu.

.

ZABÓJCZY ŻART (Alan Moore, Brian Bolland)
Jeden zły dzień. Tyle, według szczerzącego zęby zbrodniarza, znanego jako Joker, dzieli człowieka zrównoważonego psychicznie od szaleńca. Zbiegły z Azylu Arkham przestępca planuje udowodnić tę obłąkaną tezę. Do tego celu nie zawaha się wykorzystać komisarza Jima Gordona i jego córki Barbary. W albumie „BATMAN: ZABÓJCZY ŻART” scenarzysta Alan Moore oraz rysownik Brian Bolland ukazują genezę komiksowego łotra – Jokera.

 

.

PEWNEGO DNIA (Tom King, Lee Weeks, Michael Lark)
„Pewnego dnia” to historia romansu, któremu niestraszny ani czas, ani inne wymiary; historia spotkania i perypetii miłosnych najznakomitszego detektywa na świecie i jednej z najgroźniejszych kryminalistek. Mściciel i włamywaczka przez lata bawili się w kotka i myszkę, by w końcu wyznać sobie, co naprawdę czują. Oto najpiękniejsza historia miłosna, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Oto szalona ballada o Batmanie i Catwoman.

 

 

 

Źródło: Egmont

%d bloggers like this: