Browse By

Dyniogłowy powróci do komiksów

Pumpkinhead czyli Dyniogłowy, bohater kultowego horroru z lat 80., doczeka się własnej serii komiksowej. Za projekt, będący efektem współpracy wydawnictwa Dynamite Entertainment i studio filmowego Metro-Goldwyn-Mayer Pictures, odpowiedzialny jest scenarzysta Cullen Bunn, autor serii „Szósty rewolwer” i „Hrabstwo Harrow”.

Zrealizowany w 1988 roku „Dyniogłowy” przeszedł do historii jako reżyserski debiut Stana Winstona, uhonorowanego 4 Oscarami twórcy efektów specjalnych i współautora sukcesów takich filmów jak „Park jurajski”, „Terminator 2: Dzień sądu” oraz „Obcy: Decydujące starcie”. Horror opowiada o konsekwencjach tragicznego wypadku, w którym ginie synek niejakiego Eda Harleya. Ogarnięty żądzą zemsty mężczyzna przywołuje okrutnego demona, tytułowego Dyniogłowego, który ma rozprawić się ze sprawcami jego nieszczęścia.

Film, w którym jedną z głównych ról zagrał Lance Henriksen, nie podbił serc krytyków, ale sprzedał się na tyle dobrze, że doczekał się aż trzech kontynuacji (w tym dwóch telewizyjnych). W 1993 roku wydawnictwo Dark Horse Comics rozpoczęło publikację miniserii „Pumpkinhead: the Rites of Exorcism”. Z zaplanowanych czterech zeszytów ukazały się jednak tylko dwa. Obecnie producent Peter Block, twórca m.in. „Piły”, pracuje nad nowym pełnometrażowym filmem poświęconym Dyniogłowemu.

Szczegóły na temat komiksowej serii Cullena Bunna nie są jeszcze znane. Sam scenarzysta przyznaje, że jest fanem „Dyniogłowego” i to właśnie film Stana Winstona zainspirował go do tworzenia horrorów rozgrywających się na prowincji, z których najbardziej znanym jest wspomniane wcześniej „Hrabstwo Harrow”.

Pierwszy zeszyt komiksowej serii zadebiutuje w sklepach w lutym przyszłego roku. Nie wiadomo na razie, kto stworzy do niego rysunki. Projekt promowany jest grafiką Kelleya Jonesa („Sandman”, „Batman and Dracula: Red Rain”), który będzie odpowiedzialny za okładki.

Źródło: CBR

%d bloggers like this: