Browse By

Dynamite reaktywuje serię „Magnus. Robot Fighter”

W czerwcu dzięki wydawnictwu Dynamite Entertainment powróci na rynek „Magnus. Robot Fighter”, komiksowa seria pierwotnie wydawana przez Gold Key Comics w latach 1963-1977.

Akcja serii rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości, w czasach powszechnej robotyzacji. Człekokształtne maszyny pracują na rzecz ludzi, a w zamian otrzymując możliwość spędzania wymarzonych „wakacji” w wirtualnej rzeczywistości. Większość robotów nie ma z tym problemu. Są jednak jednostki, które sprzeciwiają się dominacji człowieka. Wtedy do akcji wkracza doktor Kerri Magnus, psycholożka i specjalistka od sztucznej inteligencji znakomicie odnajdująca się w świecie zarówno ludzi jak i maszyn, której zadaniem jest sprowadzanie „zagubionych” robotów z powrotem na dobrą drogę.

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Autorami serii są scenarzysta Kyle Higgins („Mighty Morphin Power Rangers”) i rysownik Jorge Fornes („Amazing X-Men”). Premiera cyklu „Magnus. Robot Fighter” jest częścią dużego projekty wydawnictwa IDW Publishing mającego na celu reaktywację klasycznych bohaterów komiksowych znanych z zeszytów publikowanych przez Gold Key Comics. Już w przyszłym miesiącu na rynku pojawi się pierwszy zeszyt serii „The Sovereigns”, której bohaterami będą Turok, Solar, Doctor Spektor oraz Magnus. Wspólnie tworzą oni jedyną w swoim rodzaju drużynę zdolną walczyć ze złem nie tylko dziś, ale również w przeszłości oraz przyszłości.

Oryginalnie komiksowa seria „Magnus. Robot Fighter”, stworzona przez Russa Manninga, była publikowana w latach 1963-1977. Jej bohaterem był żyjący w roku 4000 mistrz sztuk walki, który w świecie uzależnionym od robotów walczy o przetrwanie ludzkiej rasy. Po zamknięciu wydawnictwa Gold Key Comics przygody Magnusa kontynuowały oficyny Valiant Comics, Accalim Comics oraz Dark Horse Comics. W 2013 roku prawa do postaci trafiły do Dynamite Entertainment. Nakładem wydawnictwa Gold Key Comics ukazywała się również seria „Mighty Samson”, której swego czasu poświęciłem dłuższy artykuł.

Źródło: Newsarama

.

%d bloggers like this: