Browse By

Dylan Dog i Batman we wspólnych komiksach!

Wydawnictwa Sergio Bonelli Editore, DC Comics oraz RW Edizioni nawiązały partnerstwo, którego efektem będą komiksy ze wspólnym udziałem między innymi Batmana i Dylana Doga.

Pierwszym owocem tej współpracy będzie crossover zatytułowany „Relazioni pericolose” („Niebezpieczne związki”) autorstwa scenarzysty Roberto Recchioniego z rysunkami Gigi Cavenago i Werthera Dell’Edery. Komiks opowie o starciu Dylana Doga i Batmana z Jokerem i Xabarasem (złoczyńcą znanym doskonale czytelnikom komiksów Tiziano Sclaviego), a jego premiera odbędzie podczas startującego dziś konwentu Lucca Comics and Games.

„Relazioni pericolose” opatrzone będzie numerem „0” i posłuży jako wstęp do trzech limitowanych serii, które ukazać się mają w przyszłym roku. Szczegóły na ich temat trzymane są przed wydawców w tajemnicy.

Przy okazji warto przypomnieć, że po raz pierwszy o partnerstwie Sergio Bonelli Editore z DC Comics informowano w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy też podano do wiadomości, że pierwszym wspólnym komiksem obu wydawnictw będzie miniseria o przygodach Flasha i Zagora, która – jak na razie – nie powstała.

.

.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: