Browse By

Disney, IDW i Marvel łączą siły przy „Gwiezdnych Wojnach

Project Luminous to tytuł nowej linii wydawniczej będącej wspólnym dziełem firm Disney-Lucasfilm Press, IDW Publishing oraz Marvel Comics. Jej pierwszym dziełem będzie cykl „Star Wars: The High Republic”.

Pod tym szyldem ukazywać mają się komiksy i powieści opowiadające o wydarzeniach jakie rozegrały się w „bardzo odległej galaktyce” na dwieście lat przed pojawieniem się w niej rodziny Skywalkerów. Co ważne, ich fabuła nie będzie w żaden sposób powiązana z filmowym i serialowym światem „Gwiezdnych Wojen” pozwalając autorom na twórczą swobodę.

Wśród autorów zaangażowanych w to przedsięwzięcie znaleźli się m.in.: Claudia Gray, Justina Ireland, Daniel José Older, Cavan Scott i Charles Soule.

Cykl wystartuje powieścią „Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi” autorstwa Charlesa Soule’a. Książka, która w sprzedaży pojawi się 25 sierpnia, zapowiadana jest jako historia o przygodach nowego rodzaju Jedi, rycerza patrolującego galaktykę przez autora określanego mianem „kosmicznego Strażnika Teksasu”. Bohatera poznamy u progu zagrażającego galaktyce kataklizmu. Walka z nim i z jego konsekwencjami będzie tematem pozostałych tytułów z cyklu „Star Wars: The High Republic”.

W następnej kolejności pod tym szyldem ukażą się przeznaczona dla nastoletnich czytelników powieść „A Test of Courage” Justiny Ireland, komiksowa seria „The High Republic” Cavana Scotta, powieść „Into the Dark” Claudii Gray oraz komiksowa seria „The High Republic Adventures” Daniela Jose Oldera.

« 1 z 2 »

Stara Republika to złote czasy Jedi, ale także czasy odważnych wypraw odkrywczych na Zewnętrzne Rubieże. Po „Star Wars: The High Republic” czytelnicy mogą więc oczekiwać wypełnionych przygodami opowieści o odkryciach nowych cywilizacji, eksploracji oraz wyzwaniach jakim czoła musieli stawić galaktyczni pionierzy. W ręce autorów oddajemy olbrzymi, tętniący życiem świat i nie mogę się doczekać tego, co z nim zrobią – mówi wiceprezes firmy Lucasfilm James Waugh.

.

Źródło: cbr.com