Browse By

Deadpool i Cable bohaterami kolejnego filmu

„Deadpool 2” nie jest jedyną produkcją filmową, w której spotkają się najemnik z nawijką i Cable. Obaj pojawią się również w zapowiedzianym właśnie „X-Force” studia 20th Century Fox.

Wytwórnia intensywnie pracuje nad rozbudowaniem filmowego uniwersum X-Men, do którego ma prawa. Na przyszły rok studio zapowiedziało już trzy produkcje związane z tą marką: „X-men: The New Mutants” (premiera 13 kwietnia), „Deadpool 2” (premiera 1 czerwca) oraz „X-Men: Dark Phoenix” (premiera 2 listopada).

Teraz wytwórnia zdradziła, że ta lista wydłuży się o kolejny tytuł. „X-Force”, którego reżyserii podejmie się Drew Goddard, scenarzysta „Marsjanina”, będzie opowieścią o grupie mutantów-wojowników dowodzonych przez Deadpoola i Cable’a. Producentami filmu są Simon Kinberg, Ryan Reynolds i Lauren Shuler Donner.

Deadpool, powołany do życia w 1991 roku przez rysownika Roba Liefelda i scenarzystę Fabiana Niciezę, jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów uniwersum Marvela. Zwariowany najemnik z nawijką w ubiegłym roku doczekał się ekranizacji z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, która odniosła spektakularny sukces nie tylko w kinach, ale również na torrentach stając się najczęściej ściąganym filmem ubiegłego roku.

Cable czyli Nathan Summers jest mutantem, synem X-Mena Cyclopsa i Madelyne Pryor, niegdysiejszej członkini drużyny X-Men i byłej żony Scotta Summersa będącej w rzeczywistości klonem jego największej miłości Jean Grey. Jako niemowlę Cable został przeniesiony do przyszłości, gdzie wyrósł i został wyszkolony na nieustępliwego wojownika. Jako dorosły człowiek powrócił do „naszej” rzeczywistości, gdzie zaangażował się w działalność grup X-Men oraz X-Force (ufff, strasznie to mętne).

Cable i Deadpool często spotykali się w komiksowych kadrach, a w latach 2004-2008 byli nawet bohaterami własnej 50-odcinkowej serii „Cable & Deadpool”.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: