Browse By

„DCeased”, czyli uniwersum DC na skraju upadku

„DCeased” to nowa 6-odcinkowa miniseria, w której najwięksi superbohaterowie uniwersum DC Comics staną do walki z groźnym wirusem.

Minicykl, za którego scenariusz odpowiedzialny jest Tom Taylor, opowie o konsekwencjach uwolnienia na Ziemi tajemniczego techno-wirusa zmieniającego ludzi w agresywne maszyny do zabijania. Jego ofiarami pada 600 milionów osób, a skala pandemii przerasta nawet możliwości superbohaterów. Czy w świecie po apokalipsie będzie jeszcze miejsce dla zamaskowanych obrońców sprawiedliwości?

Szczegóły na temat serii nie są znane. Tom Taylor obiecuje, że historia zmagań z wirusem opowiedziana zostanie z rozmachem, nie zabraknie w niej prawdziwie tragicznych wydarzeń, ale i humoru. Jedną z głównym ról w komiksie odegra Batman, ale w obsadzie nie zabraknie również Supermana i Darkseida.

Za stronę graficzną „DCeased” odpowiedzialni będą Trevor Hairsine, James Harren i Stefano Gaudiano. Pierwszy zeszyt dostępny będzie z trzema wariantami okładki zaprojektowanymi przez Grega Capullo, Yasminę Putri i Francesco Mattinę. Premiera 1 maja.

.

.

%d bloggers like this: