Browse By

DC Universe wystartuje 15 września

Platforma DC Universe oficjalnie zostanie uruchomiona 15 września. Miesięczny koszt usługi wynosił będzie $7,99 i na razie korzystać z niej będą mogli tylko mieszkańcy USA. W DC Universe znajdą się seriale, cyfrowe wersje komiksów, wiadomości oraz filmy pełnometrażowe. Do grona współtwórców platformy dołączył Kevin Smith

Pierwszym serialem, który zadebiutuje na DC Universe będzie „Titans” z Brentonem Thwaitesem (Robin), Anną Dip (Starfire), Teagan Croft (Raven) i Ryanem Potterem (Bestia) w rolach głównych. Pierwszy odcinek tej produkcji trafi do usługi 12 października. Kolejne publikowane będą co tydzień. Pierwszy sezon liczy 12 odcinków.

Miesięczny koszt korzystania z usługi to $7,99, ale istnieje również możliwość wykupienia abonamentu rocznego w cenie $74,99. Członkostwo upoważnia nie tylko do korzystania z serwisu, ale również daje możliwość wygrania specjalnych nagród oraz nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami.

Nowością w ofercie DC Universe będzie codzienny program „DC Daily” prowadzony przez Kevina Smitha poświęcony wydarzeniom ze świata DC Comics. Program prowadzić będą również John Barrowman, Samm Levine, Harley Quinn Smith (córka Kevina Smitha), Sam Humphries, Hector Navarro, Clarke Wolfe, Brian Tong, Markeia McCarty i John Kourounis.

Usługa, o której DC Comics mówi, że jest „pierwszą w swoim rodzaju”, będzie połączeniem tradycyjnego serwisu VOD z cyfrową księgarnią i czytelnią oraz encyklopedią wiedzy na temat komiksowego uniwersum DC. W jej ofercie znajdą się oryginalne produkcje (aktorskie i animowane) przygotowywane specjalnie dla DC Universe, ale nie zabraknie wśród nich również najlepszych i najpopularniejszych archiwalnych filmów i seriali.

Usługa będzie dostępna jako strona www, ale również w formie aplikacji na platformach iOS, Android, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV i Android TV. Podobnie jak inne usługi VOD będzie umożliwiała korzystanie z niej również bez dostępu do internetu, oczywiście, po wcześniejszych ściągnięciu stosownych materiałów i zapisaniu ich w pamięci urządzenia.

Tymczasem cały czas trwają prace nad innymi serialami przeznaczonymi dla DC Universe, wśród których są: „Swamp Thing”, „Doom Patrol” (premiera w 2019 roku), trzeci sezon znanej z anteny Cartoon Network animacji „Young Justice: Outsiders” (fragment poniżej), „Stargirl” na podstawie scenariusza Geoffa Johnsa, „Metropolis” autorstwa twórców „Gotham” Johna Stephensa i Danny’ego Cannona oraz „Harley Quinn” – 26-odcinkowy serial animowany o przygodach byłej dziewczyny Jokera przygotowywany z myślą o dojrzałych widzach.

 

W serwisie znajdzie się również kolekcja klasycznych produkcji na podstawie komiksów DC: „Batman. Początek” Christophera Nolana, „Supermany” z Christopherem Reevem, „Batman. The Animated Series”, „Super Friends”, odnowiony serial „Wonder Woman” z lat 70. z Lyndą Carter w roli tytułowej czy serial “Lois i Clark”.

DC Universe zaoferuje również dostęp do tysięcy cyfrowych komiksów z katalogu DC Comics, począwszy od pierwszego numeru “Action Comics” z 1938 roku, w którym zadebiutował Superman aż do tytułów spod szyldu New 52. Katalog komiksów będzie się zmieniał, a wydawnictwo planuje niektórego jego części prezentować w modelu „rotacyjnym”, co zapewne oznacza, że po dodaniu nowych komiksów niektóre z wcześniej dodanych mogą przestać być dostępne. Co ważne, komiksy mają być w takiej jakości, że bez problemu będzie można je czytać nawet na dużych ekranach telewizorów.

Usługa ma pełnić również funkcję serwisu informacyjnego na temat wydawnictwa i jego oferty oraz potężnej platformy wymiany opinii pomiędzy fanami.

Źródło: The Hollywood Reporter