Browse By

DC stworzy imprint dla Joego Hilla

Joe Hill, jeden z ojców znakomitej serii „Locke & Key” i syn Stephena Kinga, będzie miał własny imprint komiksowy pod skrzydłami wydawnictwa DC Comics.

Zaledwie kilka dni po informacji, że imprint Vertigo znika z rynku, DC Comics udowadnia, że nie kończy swojej przygody z komiksami, do których prawa pozostaną przy autorach. Wydawnictwo podpisało właśnie umowę ze scenarzystą Joe Hillem, której efektem jest powstanie zorientowanej na horrory linii wydawniczej Hill House Comics.

Pod tym szyldem w pierwszej kolejności ukaże się pięć miniserii, w tym dwie napisane przez Hilla. Sam scenarzysta będzie nie tylko autorem komiksów, ale również wydawcą odpowiedzialnym za dobór tytułów mających ukazywać się w imprincie Hill House Comics.

Jako pierwszy na rynku, 30 października, zadebiutuje komiks „Basketful of Heads” ze scenariuszem Hilla i rysunkami włoskiego artysty Leomacsa. Album opowie historię kobiety osaczonej przez czterech groźnych kryminalistów, którzy z sobie tylko znanych powodów uprowadzili jej chłopaka. Uzbrojona w potężny topór bohaterka rusza mu na ratunek.


.

Kolejne tytuły ukazywać się będą w miesięcznych odstępach czasu. Wiadomo już, że po „Basketful of Heads” ukażą się jeszcze cztery tytuły.

„The Low, Low Woods” Carmen Marii Machado (scen.) i Dani (rys.) zapowiadany jest jako mroczna opowieść o dorastaniu rozgrywająca się w niewielkim miasteczku, którego mieszkańcy padają ofiarami tajemniczej epidemii pozbawiającej ludzi wspomnień.


.

„The Dollhouse Family” Mike’a Careya (scen.) i Petera Grossa (rys.) opowie historię młodej dziewczyny, w której ręce trafia skrywający wiele tajemnic domek dla lalek.


.

„Daphne Byrne” Laury Marks (scen.) i Kelleya Jamesa (rys.) przeniesie czytelników do XIX-wiecznego Nowego Jorku, gdzie 14-letnia Daphne odkrywa, iż w jej ciele zamieszkuje demon. Obdarzona jego mocą wypowiada walkę mrocznym siłom, które zabiły jej ojca. Na ten tytuł warto zwrócić dodatkową uwagę, bo okładki do tej serii zaprojektuje polski grafik Piotr Jabłoński.


.

Ostatni z zapowiedzianych tytułów to „Plunge” również na podstawie scenariusza Joe Hilla (nie wiadomo jeszcze, kto będzie rysownikiem komiksu). Jego bohaterami będą członkowie stacji polarnej ruszający na ratunek załodze okrętu badawczego zaginionego w tajemniczych okolicznościach 40 lat wcześniej. Na miejscu odnajdują nie tylko okręt, ale również jego załogę. Załogę, która nie postarzała się ani o dzień, ale za to padła ofiarą tajemniczej choroby, która pozbawiła ich wzroku, ale obdarzyła mocą widzenia w… nieco inny sposób.


.

Wszystkie komiksy jakie będą się ukazywać w imprincie Hill House Comics będą przeznaczone dla czytelników w wieku od 17 lat.