Browse By

DC Comics zapowiada „Tales of the Dark Multiverse”

DC Comics powróci do najsłynniejszch wydarzeń swojego uniwersum i opowie o nich raz jeszcze. Tym razem w spaczonej wersji rodem z Mrocznego Multiwersum. Cykl „Tales of the Dark Multiverse” wystartuje w październiku komiksami „Batman: Knightfall” #1 oraz „The Death of Superman” #1.

W pierwszym scenarzyści Scott Snyder i Kylie Higgins oraz rysownik Javier Fernandez opowiedzą o Gotham, w którym pokonany 30 lat wcześniej przez Bane’a Bruce Wayne nigdy już nie powrócił do roli Batmana. Zastępujący go Jean-Paul Valley, znany jako Saint Batman, uczynił z miasta oazę spokoju. Za wysoką cenę. Przestępczości co prawda nie ma, ale nawet najmniejsze wykroczenie karane jest śmiercią. Kiedy wydaje się, że dla miasta nie ma ratunku, na ulicach pojawia się ktoś, kto rzuca wyzwanie Świętemu Batmanowi – syn Bane’a.

Za „Tales of the Dark Multiverse: The Death of Superman” odpowiedzialni są Jeff Loveness (scen.) oraz Brad Walker i Andrew Hennessy (rys.). W ich interpretacji jednej z najsłynniejszch historii o Supermanie, Lois Lane zrozpaczona po stracie ukochanego zostaje zamaskowaną mścicielką znaną jako Eradicator, która stawia sobie za cel zabicie wszystkich, którzy doprowadzili do śmierci jej męża. Niestety, jej misja szybko wymyka się spod kontroli.

Te dwie opowieści to zaledwie początek nowego cyklu, w którym twórcy chcą w przyszłości do takich wydarzeń jak „Nieskończony kryzys”, „Blackest Night” czy „New Teen Titans: The Judas Contract”. Każdy z komiksów będzie liczącą 48 stron jednozeszytówką.