Browse By

DC Comics uruchamia nowy imprint „DC Black Label”

Frank Miller i Brian Azzarello znaleźli się w gronie artystów, który prace zostaną opublikowane w ramach nowego imprintu wydawnictwa DC Comics o nazwie „DC Black Label”. Jak zapewnia Jim Lee, pomysłodawca przedsięwzięcia, pod tym szyldem ukazywać się będą najlepsze historie tworzone przez najlepszych artystów, których bohaterami będą najpopularniejsi mieszkańcy uniwersum DC Comics.

Wiele z naszych ponadczasowych bestsellerów powstało kiedy daliśmy naszym autorom pełną swobodę twórczą pozwalając im na tworzenie dzieł pozostających poza uniwersum DC Comics i nie wpływających na jego kontinuum. Najlepszym tego przykładem jest „Powrót Mrocznego Rycerza” Franka Millera. Powołując do życia imprint „DC Black Label” zobowiązujemy się do współpracy z najlepszymi artystami powierzając im tworzenie poruszających, pełnych rozmachu historii, zapewniając jednocześnie wolność artystyczną – napisał Jim Lee w specjalnym oświadczeniu.

Pod szyldem „DC Black Label” ukażą się przygotowywana przez Franka Millera (scenariusz) i Johna Roimitę Jr. (rysunki) powieść graficzna „Superman: Year One” poświęcona początkom superbohaterskiej kariery Człowieka ze Stali. Duet Brian Azzarello i Lee Bermejo, twórcy udanych komiksów „Luthor” i „Joker”, połączą swoje siły tworząc „Batman: Damned” – historię o konsekwencjach śmierci Jokera, której głównymi bohaterami będą Mroczny Rycerz i John Constantine. Z kolei Kelly Sue DeConnik , autora wydawanych przez Image Comics serii „Bitch Planet” i „Pretty Deadly”, wspólnie z Philem Jimenezem przedstawią opowieść ze świata Wonder Woman zatytułowaną „Wonder Woman Historia: The Amazons”.

W ramach nowego imprintu ukażą się również zapowiedziane wcześniej „The Other History of the DC Universe” Johna Ridleya, nowe dzieło Scotta Snydera i Grega Capullo „Batman: Last Knight on Earth” oraz napisana przez Grega Ruckę a rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości historia „Wonder Woman: Diana’s Daughter”.

Każdy z tytułów jaki ukaże się pod szyldem „DC Black Label” zostanie wydany w formacie zaproponowanym przez jego twórców. Wydarzenia w nich przedstawione nie będą miały wpływu na losy całego uniwersum DC Comics, co pozwoli autorom na pełną swobodę w wykorzystaniu postaci.

Imprint oficjalnie zadebiutuje w sierpniu wraz z premierą pierwszego zeszytu trzyczęściowej miniserii „Superman: Year One”.

Źródło: The Hollywood Reporter