Browse By

Dark Horse zapowiada nowe komiksy ze świata Mignolaverse

25 lat temu po raz pierwszy ukazały się drukiem przygody Hellboya, bohatera, którego popularność dała początek komiksowemu uniwersum Mignolaverse. Stworzony przez Mike’a Mignolę świat doczeka się trzech nowych wydawnictw komiksowych.

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Comic-Con International, wydawnictwo Dark Horse Comics zamierza z pompą uczcić 25 urodziny „czerwonoskórego”. Z tej okazji zostanie wznowiona 4-stronicowa, krótka historia, w której po raz pierwszy pojawił się Hellboy. Opowieść zostanie wznowiona w wersji pokolorowanej, za której przygotowanie odpowiedzialny jest długoletni współpracownik Mignoli, Dave Stewart.

Dodatkowo wydawnictwo zapowiedziało trzy nowe komiksy ze świata Mignolaverse.

„Crimson Lotus” – pięcioodcinkowa opowieść napisana przez Mike’a Mignolę i Johna Arcudiego, a zilustrowana przez Mindy Lee, której bohaterem będzie najgroźniejsza przeciwniczka Homara Johnsona. Akcja miniserii rozgrywać się będzie jeszcze przed pierwszym spotkaniem przyszłych adwersarzy i opowiadać o zemście Szkarłatnego Lotosu na ludziach, którzy skrzywdzili jej rodzinę. Zemście, która okazuje się mieć międzynarodowe reperkusje i sprawia, że sprawą młodej dziewczyny postanawia zająć się wywiad. Premiera pierwszego zeszytu 21 listopada.

Również pięcioodcinkowa miniseria „Hellboy and the B.P.R.D.: 1956” napisana przez Mike’a Mignolę i Chrisa Robersona, a zilustrowana przez Yishan Li przeniesie czytelników do roku 1956, czasów Zimnej Wojny, w którą po obu stronach Żelaznej Kurtyny zaangażowane były również moce oraz istoty nie z tego świata. Premiera pierwszego zeszytu 28 listopada.

Ostatni z komiksów to antologia „Hellboy Winter Special 2018”, w której znajdą się trzy historie opowiadające o noworocznej wizycie Hellboya u pewnej angielskiej rodziny (scen. Mike Mignola, rys. Ben Stenbeck), spotkaniu agentów B.B.P.O. z wampirem (scen. i rys. Gabriel Ba i Fabio Moon) oraz o nieznanej dotąd przygodzie Homera Johnsona (scen. i rys. Tonci Zonjic). Premiera antologii 12 grudnia.

Źródło: adventuresinpoortaste.com

%d bloggers like this: