Browse By

Dark Horse zapowiada kolejny komiks ze świata StarCraft

Miniseria „StarCraft: Scavengers” nie dobiegła jeszcze końca, a wydawnictwo Dark Horse Comics zapowiedziało już nowy komiks ze świata gry firmy Blizzard zatytułowany „StarCraft: Soldiers”.

Bohaterką serii będzie porucznik Shivani Singh, której największym marzeniem jest walka na chwałę Terran. Kiedy jednak trafia do posterunku położonego na odległej planecie, gdzie musi stawić czoła potężnej armii Zorgów, uświadamia sobie, że dobre stopnie zdobyte w wojskowej akademii, to za mało by przeżyć.

Komiks powstanie na podstawie scenariusza Jody Hauser i Andrew R. Robinsona. Za stronę graficzną odpowiedzialni będą rysownik Miguel Sepulveda i kolorysta Michael Atiyeh. Pierwszy zeszyt StarCraft: Soldiers” trafi do sprzedaży 23 stycznia przyszłego roku.

Będzie to już kolejna opowieść ze świata StarCraft napisana przez Jody Hauser. Scenarzysta jest również autorką wspomnianej wcześniej czteroodcinkowej miniserii „StarCraft: Scavengers” opowiadającej historię grupy Terran podejmujących się niebezpiecznego, ale opłacalnego zadania – przeszukania i okradzenia porzuconego statku Protossów orbitującego wokół niezamieszkanej planety. Czasu mają niewiele, bowiem okręt niebawem wejdzie w atmosferę planety, gdzie spłonie.

„StarCraft: Soldiers” to już kolejny tytuł, który ukazuje się dzięki współpracy wydawnictwa Dark Horse Comics z producentem gier wideo firmą Blizzard Entertainment. Wcześniej, poza „StarCraft: Scavengers”, swoje premiery miały już „The Art of Overwatch”, „Overwatch Anthology: Volume 1” oraz „World of Warcraft Chronicle” (tom 1 i 2).

Gra „StarCraft” przenosi graczy do czasów przełomu XXV i XXVI wieku, czasów okrutnej wojny pomiędzy trzema rasami – Terranami (potomkami ziemian), insektoidalnymi Zergami oraz tajemniczą cywilizacją Protossów. Obok „WarCraft” to najpopularniejsza marka w katalogu Blizzard Entertainment. Wydana w 1998 roku pierwsza część gry dała początek potężnej franczyzie, na którą składają się dziś dwie odsłony gry „StarCraft” (wraz z dodatkami), powieści oraz komiksy.

Źródło: multiversitycomics.com