Browse By

Dark Horse wkracza do świata „Avatara”

Wydawnictwo Dark Horse zapowiedziało publikację sześcioodcinkowej miniserii komiksowej, której akcja rozgrywać się będzie w świecie znanym z filmu „Avatar” Jamesa Camerona.

Cykl zatytułowany „Avatar: Tsu’tey’s Path” opowie o wydarzeniach rozgrywających się równolegle do tych przedstawionych w filmie. Jego bohaterem będzie wojownik ludu Na’vi, którego życie zmienia się po tym jak w jego świecie pojawiają się ludzie.

Za scenariusz komiksu odpowiedzialna jest pisarka Sherri L. Smith, a za rysunki Jan Duursema („Star Wars: Dawn of the Jedi”). Pierwszy zeszyt „Avatar: Tsu’tey’s Path” ukaże się 16 stycznia przyszłego roku.

Dzierżący tytuł najbardziej dochodowego filmu w historii kina „Avatar” to rozgrywająca się w 2154 roku opowieść o Jake’u Sullym (Sa, Worthington), byłym żołnierzu piechoty morskiej, który w wyniku wojennych obrażeń został sparaliżowany od pasa w dół. Pewnego dnia okazuje się, że może on odzyskać sprawność, biorąc udział w specjalnym programie prowadzonym przez wojsko. Jego zadaniem jest wzięcie udziału w wyprawie rozpoznawczej na planetę Pandora zamieszkiwaną przez żyjącą w pełnej zgodzie z naturą rasę Na’vi. Rząd amerykański jest żywo zainteresowany tym odległym miejscem, ponieważ jest bardzo bogate w złoża cennego minerału, który mógłby rozwiązać światowy kryzys energetyczny. Kiedy jednak Jake poznaje wojowniczkę z klanu Omaticaya o imieniu Neytiri (Zoe Saldana), zaczyna poważnie wątpić w słuszność swojej misji.

„Avatar” został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków. W ciągu zaledwie 19 dni wyświetlania obraz wygenerował w notowaniach box office wpływy przekraczające 1 miliard dolarów. W ciągu kolejnych 16 dni podwoił ten wynik stając się pierwszym filmem w historii, który w kinach wygenerował przychód na poziomie 2 miliardów dolarów. W sumie „Avatar” zarobił w kinach 2,7 miliarda dolarów.

Obecnie trwają prace nad kontynuacją filmu. Na dzień dzisiejszy zapowiadane są jeszcze 4 części, które do kin mają trafic kolejno 19 grudnia 2020 roku, 17 grudnia 2021 roku, 20 grudnia 2024 roku oraz 19 grudnia 2025 roku.

Źródło: comiccrusaders.com

%d bloggers like this: