Browse By

Dark Horse zapowiada nowy komiks ze świata gry „Halo”

„Halo: Lone Wolf” to tytuł najnowszej miniserii komiksowej, której akcja rozgrywać się będzie w świecie znanym z serii gier „Halo”. Cykl zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

„Halo: Lone Wolf” zapowiadany jest jako opowieść o Lindzie, wojowniczce podejmującej się wykonania skrajnie niebezpiecznej misji na odległej planecie. Wspierana jedynie przez sztuczną inteligencję wyrusza w pościg za groźnym, szalonym naukowcem po drodze odpierając ataki wrogich kosmitów oraz ludzi.

Autorami miniserii są Anne Toole (scenariusz) oraz Kieren McKewon i JL Straw (rysunki). Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży 2 stycznia.

„Halo: Lone Wolf” to kolejny komiks osadzony w świecie znanym z przebojowej serii gier firmy Bungie. Pierwszy, zatytułowany „The Halo Graphic Novel” ukazał się jeszcze w 2006 rok nakładem wydawnictwa Marvel. W latach 2007-2009 powstała miniseria „Halo: Uprising” będąca wspólnym dziełem Briana Michaela Bendisa i Alexa Maleeva, autorów udanych przygód Daredevila. W 2013 roku prawa do marki trafiły do wydawnictwa Dark Horse Comics.

„Halo” to bestsellerowy cykl pierwszoosobowych strzelanin (FPS) w klimatach space opery. Marka znajduje się w rękach koncernu Microsoft, dla którego gry z serii Halo są jednymi z najważniejszych pozycji dla konsol z rodziny Xbox.

Seria zadebiutowała w 2001 roku grą „Halo: Combat Evolved”, przygotowaną przez studio Bungie jako jeden ze startowych tytułów wchodzącej na rynek konsoli Xbox. Produkcja okazała się wielkim hitem, co zaowocowało konwersją na komputery PC, a także sequelem – „Halo 2” wydanym w roku 2004. Wraz z premierą „Halo 3” w 2007 roku cykl stał się „exclusivem” konsoli Xbox 360. Studio Bungie pożegnało się z serią grą „Halo: Reach” wydaną w 2011 roku. Dalszy rozwój marki powierzono ekipie 343 Industries, która za sprawą Halo 4 rozpoczęła nową trylogię.

Akcja większości gier z serii Halo toczy się w XXVI wieku. Główną oś fabuły stanowi konflikt pomiędzy ludźmi oraz teokratyczną koalicją obcych ras. Gracz najczęściej wciela się w rolę Master Chiefa Johna-117, cybernetycznie udoskonalonego żołnierza przyszłości, który wraz z towarzyszącą mu sztuczną inteligencją o imieniu Cortana stara się stawić czoła Covenantom. [cyt. za gry-online.pl]

Źrólo: previewsworld.com