Browse By

Daredevil, Wolverine i nowa seria Lemire’a w zapowiedziach Egmontu

Egmont nie zwalnia tempa. W komiksowych zapowiedziach wydawnictwa na ten rok pojawiło się sporo tytułów, które okażą się poważną próbą dla naszych portfeli.

Na rynek polski trafi wreszcie zapowiadana od dawna seria przygód Daredevila napisana przez Briana Michaela Bendisa. Tytuł pierwotnie miał ukazać się nakładem wydawnictwa Sideca, jednak ostatecznie trafił do oferty Egmontu. Premiera pierwszego tomu w październiku tego roku. Kolejny ukaże się w grudniu. Cena okładkowa – 119,99 zł.

Pod szyldem „Klasyka Marvela” ukażą się „Hulk: Koniec” (wrzesień, 79,99 zł) oraz „Wolverine” Jasona Aarona (listopad, 99,99 zł). Rosomak doczeka się także premiery miniserii „Wolverine. Trzy miesiące do śmierci” (wrzesień i listopad, 39,99 zł za tom) oraz zbiorczego wydania czteroodcinkowej miniserii „Śmierć Wolverine’a” (grudzień, 39,99 zł).

W czerwcu i sierpniu ukażą się trzy komiksu wprowadzające do „Odrodzenia”, nowego restartu uniwersum DC Comics. Pod szyldem „Droga do Odrodzenia” ukażą się w sumie 3 komiksy w cenie 39,99 zł każdy. Za sprawą tajemniczych mocy świat uległ temporalnemu odkształceniu. Otworzyły się nowe wrota czasu. Znani bohaterowie spotykają samych siebie lub przenikają do światów, w których nigdy przedtem nie istnieli.

Trzy pierwsze „odrodzeniowe” komiksy z serii „Batman”, „Liga Sprawiedliwości: oraz „Green Arrow” ukażą się we wrześniu.

Do końca tego roku ukażą się także ostatnie dwa tomy cyklu „Baśnie” (lipiec i grudzień  w cenie 69,99 zł i 59,99 zł), ostatnie tomy serii „Y. Ostatni z mężczyzn” (listopad, 99,99 zł) i „Skalp” (sierpień, 89,99 zł) oraz dwa tomy nowej edycji „Kaznodziei” Ennisa i Dillona (czerwiec i wrzesień, 89,99 zł za tom).

Dzięki współpracy Egmontu z wydawnictwem Dark Horse Comics w sierpniu ukaże się trzeci tom komiksowych przygód Wiedźmina (49,99 zł), a we wrześniu ukaże się pierwszy tom wysoko ocenianej serii Jeffa Lemire’a i Deana Ormstona zatytułowanej „Czarny młot” (59,99 zł). Seria ciesząca się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Zapomniani obrońcy Spiral City zniknęli bez śladu, gdy próbowali zapobiec kryzysowi grożącemu całemu multiwersum. Zostali przeniesieni na tajemniczą farmę w pobliżu niewielkiego miasteczka. Kłopot w tym, że od dziesięciu lat nie mogą się z niej wydostać.

Na rynek powrócą również znane przed laty serie „Książę Nocy” Swolfsa i „Lanfeust z Troy”. Kontynuowany będzie również „Sherlock Holmes”.

W ramach serii „Mistrzowie komiksu” w październiku ukaże się natomiast wyjątkowy album Regisa Loisela „Myszka Miki – Kawa Zombo” (79,99 zł) będący hołdem autora złożonym Myszce Miki z lat trzydziestych XX wieku.

Wznowień doczekają się także od dawna wyprzedane i osiągające zawrotne ceny na aukcjach internetowych „Legendy naszych czasów” Bilala (sierpień, 99,99 zł) oraz „Sambre”. Ukaże się także trzeci tom „Wojny Sambre’ów” zatytułowany „Maksym i Konstancja” (listopad, 99,99 zł za tom).

ZOBACZ KATALOG Z KOMIKSOWYMI ZAPOWIEDZIAMI EGMONTU

Źródło: swiatkomiksu.pl